30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

گاست پلیت
پنج شنبه 26 تیر 1399 بازدید : 311

گاست پلیت یا همان ورق اتصال بین سازه های فولادی است و مقاومت در برابر بارهای مرده ی ساختمان را تحمل می کند. در واقع گاست پلیت در برابر بارهای جانبی باد و زلزله استفاده می شود. این محصول ورق متصل کننده بین تیر و ستون است که با پیچ و یا جوش سه نوع اتصال به تیرها و ستون ها می باشد. این محصول علاوه بر سازه ها در پل ها نیز به کار برده می شود. گاست پلیت ها از مس و آلومینیوم ساخته می شوند. برای جلوگیری از زنگ زدگی این ورق ها بهتر است تا از ضد زنگ بر روی سطوح استفاده شود. در فرآیند تولید گاست پلیت ها از مس و آلومینیوم استفاده می شود اما این آلیاژها تحمل فشار کمتری نسبت به دیگر فلز ها دارند؛ بنابراین این دو آلیاژ برای مکان هایی به کار می رود که فشار کمتری را باید تحمل کنند.


کاربرد های گاست پلیت:


گاست پلیت برای مقاوم سازی ساختمان ها کاربرد ویژه ای دارد که در اتصالات پل ها با ابعاد بزرگ تر و ضخامت بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد، اما در خرپا ها این صفحه ها با ضخامت کمتر و ابعاد کوچکتری به کار برده می شود. با توجه به نوع پروژه های احداثی ابعاد و ضخامت گاست پلیت نیز متفاوت می باشد. بنابراین طراحی صحیح و درست گاست پلیت ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است تا عملکرد سازه ها از کیفیت مطلوب تری بهره مند شود. اندازه و قدرت گاست پلیت ها با اندازه و عملکرد سازه ها ارتباط مستقیمی دارد. ابعاد گاست پلیت نیز با توجه به مقدار نیروی وارده بر آن نیز متفاوت می باشد. به طور معمول گاست پلیت ها به صورت صفحات مربع یا مستطیل شکل هستند؛ اگر چه ورق هایی به شکل مثلث استفاده می شود.


نکات مهم در طراحی گاست پلیت ها:


در طراحی این ورق ها باید به وجود فضای کافی برای اعمال جوش و یا اتصال با پیچ و پرچ در نظر گرفت. ضخامت ورق ها نیز باید به گونه ای باشد که فشارهای ناشی از تنش بر سازه ها را متحمل شود. نام دیگر این محصول ورق گوشه یا ورق متصل کننده است.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0