031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

۲ میلیارد دلار طرح جدید تا پایان سال افتتاح می‌شود
دوشنبه 18 آذر 1398 بازدید : 515

رئیس هیات‌عامل ایمیدرو گفت: تا پایان سال ۲ میلیارد دلار طرح جدید معدنی و صنایع معدنی به مدار تولید می‌پیوندند.
به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، خداداد غریب‌پور روز گذشته در نشستی در سایت فولاد کاوه جنوب بیان کرد: برنامه افتتاح ۵/ ۳ میلیارد دلار طرح تا پایان سال‌جاری محقق خواهد شد. تمامی شرکت‌های معدنی و صنایع معدنی تعهدات ارزی خود را به نظام ارزی کشور انجام داده‌اند.
وی افزود: در شرایط سخت تحریم، مدیریت ارزی این بخش انجام شد و شرکت‌ها همزمان توانستند نیاز به تجهیزات را نیز برطرف کنند. 
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت تاکید کرد: نقطه ی مبهمی در این مورد وجود ندارد و مدیریت ارزی حوزه معدن و صنایع معدنی تحت پایش هفتگی بانک‌مرکزی قرار دارند. وی همچنین یادآور شد: مقایسه شرایط امروز با وضعیت ارزی سال گذشته به تفاوت عملکرد این بخش را در گذر از دوران سخت تحریم و ایجاد آرامش ارزی نشان می‌دهد. رئیس هیات‌عامل ایمیدرو خاطرنشان کرد: با همین روش امسال نیز سال بهتری را برای کاهش اثر تحریم‌ها و مدیریت ارزی رقم خواهیم زد.  
غریب‌پور گفت:  ستاد زنجیره فولاد  به‌زودی دوباره به ایمیدرو بازگردانده می‌شود.  وی افزود: با همراهی بخش‌خصوصی و شرکت ملی فولاد ایجاد تعادل و توازن در زنجیره را بیشتر از قبل مدیریت خواهیم کرد و مشکل شرکت‌هایی که برخی موارد با کمبود سنگ آهن و گندله مواجه هستند برطرف خواهد شد. ایشان  با تقدیر از همکاری منطقه ویژه خلیج‌فارس با شرکت‌های سرمایه‌گذار ابراز امیدواری کرد که این همکاری‌ها به رونق بیشتر تولید بینجامد. 
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0