031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

25 درصد صادرات کشور مختص معادن و صنایع معدنی
ﺳﻪ شنبه 18 شهریور 1399 بازدید : 83

طبق گزارشات بدست آمده  جعفر سرقینی سرپرست وزارت صمت بیان کرد :  معادن با تحقیقات و نوآوری بیگانه نبود اما این موضوع کمرنگ تر از آنچه که باید پیگیری می‌ شد. در مجلس نُهم اقداماتی انجام شد تا معادن با هزینه دولت به سمت تحقیقات و پژو‌هش‌ها حرکت کنند. همخوانی این مرکز با مراکز بین‌المللی تفاوت مهمی است که با حرکت‌های قبلی دارد.

سرقینی گفت :  افتتاح این مرکز فراخوانی بدون تاریخ و همیشگی برای استقبال وزارت صمت از ایده‌های نو است. حضور بزرگترین فعالان معدنی کشور در این مرکز نشان از حمایت آن‌ها از شرکت‌های نوآور است.

سرقینی ادامه داد :  به دفعات صحبت کردیم تا کمیت مورد بی‌توجهی قرار نگیرد. کیفیت مواد تولیدی و میزان بهره‌ وری باید بهبود پیدا کند و بدون شک راهکار دستیابی به این مهم استفاده از دانش و فناوری است. امروز بخش معدن از افتخارات کشور است به طوری که از ۴۱ میلیارد دلار صادرات حدود ۱۰ میلیارد دلار به معادن و صنایع معدنی مربوط می‌شود و باید به میزان دو برابر افزایش پیدا کند.

سرپرست وزارت صمت گفت :  قطعا معاونت علمی و وزارت صمت از این اقدامات حمایت خواهد کرد. می‌توان با حضور این ایده‌های نوین بیش از گذشته روی بخش معدن حساب باز کرد.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0