031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

40 هزار میلیارد تومان طرح صنعتی و معدنی آماده افتتاح است
شنبه 2 اسفند 1399 بازدید : 44

به نقل از روزنامه جمله : 40 هزار میلیارد تومان طرح صنعتی و معدنی آماده افتتاح است.


وزیر صنعـت، معدن و تجارت گفت: بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان پروژه آماده افتتاح و بهره‌برداری در کشور در حوزه صنعت، معدن و تجارت وجود دارد.


علیرضا رزم‌حسینی در مراسم افتتاح همزمان ۴ طرح صنعتی، معدنی و تجاری در ۳ استان کشور که با فرمان ویدیوکنفرانسی رئیس جمهور انجام شد، اعلام کرد: رشد تولید فولاد خام کشور در دولت های یازدهم و دوازدهم (تدبیر و امید) ۷۷ درصد شده است و در حوزه محصولات فولادی نیز افزایش تولید ۸۳ درصدی داشته‌ایم.

 

وزیر صمت افزود: افتتاح دو طرح گندله سازی شرکت‌های مادکوش و سنگ آهن گهر زمین مجموعاً با ظرفیت سالیانه ۷.۵ میلیون تن موجب افزایش ظرفیت در صنعت یاد شده حدوداً به میزان ۱۴ درصد خواهد شد و تکمیل زنجیره ارزش صنعت فولاد، تامین مواد اولیه مورد نیاز صنایع پایین دستی (تولید آهن اسفنجی) و اشتغالزایی در منطقه را نیز به همراه خواهد داشت.
وی همچنین ادامه داد: با افتتاح این دو طرح ظرفیت تولید گندله آهن تا پایان سال به ۶۱ میلیون و ۲۰۰ هزار تن می‌رسد و ظرفیت تولید فولاد خام نیز ۳۸ میلیون و ۸۰۰ هزار تن تا پایان سال خواهد بود.


وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه ایران جزو کشورهای مهم و صادرکننده فولاد است، گفت: بر اساس آمار انجمن جهانی فولاد، رتبه ۱۶ صادرات فولاد را در دنیا داریم و در سال ۲۰۱۹ بیش از ۹ میلیون تن صادرات فولاد کشور بوده است.


رزم‌حسینی یکی از شاخص های توسعه یافتگی را تولید و مصرف فولاد دانست و عنوان کرد: فولاد یک محصول استراتژیک و مهم در تولید ماشین آلات، ماشین سازی، ساختمان و ... است.
وزیر صنعـت، معدن و تجارت در ادامه گفت: بیش از ۴۰ هزار میلیارد تومان پروژه آماده افتتاح و بهره‌برداری در کشور در حوزه صنعت، معدن و تجارت وجود دارد.


وی همچنین با اشاره به افتتاح اسکله شماره ۵ بندر منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان جنوب در استان هرمزگان (بندر پارسیان)، بیان کرد: این اسکله توسط ایمیدرو برای تولید و صادرات صنایع معدنی، پتروشیمی و صنایع مختلف با مساحت ۳ هزار هکتار راه اندازی شده است که زیر ساخت های آن در دولت تدبیر و امید انجام شده است.

 

    jalali Zahra

    به اشتراک بگذارید

    دیدگاه

      0