031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

آسیاب دوم واحد گندله سازی به مدار تولید بازگشت
شنبه 6 دی 1399 بازدید : 161

دکتر اردشیر سعدمحمدی در حاشیه بازدید مهندس وجیه‌الله جعفری رئیس هیأت‌عامل ایمیدرو از مجتمع مس سرچشمه با بیان اینکه امروز از چند طرح توسعه‌ای از نزدیک بازدید شد، به طرح‌های شرکت مس اشاره و عنوان کرد: عملیات احداث کارخانه تغلیظ معدن مس دره‌زار فعال‌شده و سال آینده 150 هزار تن کنسانتره تولید خواهد کرد و در این معدن نزدیک به 6 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری شده است.

وی افزود: در منطقه رفسنجان پروژه‌های جدیدی خواهیم داشت، در سرچشمه فاز 3 کارخانه تغلیظ با ظرفیت 300 هزار تن برنامه‌ریزی‌شده و 10 هزار میلیارد تومان سرمایه‌گذاری برای آن انجام خواهد شد.
وی تصریح کرد: پروژه‌ فلوتاسیون سرباره با هدف تولید  70 هزار تن کنسانتره از سرباره‌های ذوب که 50 سال با عیار 4 درصد روی زمین بود سال آینده  با سودآوری بالا افتتاح خواهد شد. همچنین سال آینده پروژه درآلو نیز افتتاح می‌شود.
سعدمحمدی از قطعی شدن پروژه تصفیه‌خانه مرکزی آب رفسنجان خبر داد و گفت: کارهای مهندسی این پروژه انجام‌شده و به‌زودی عملیات اجرایی آن آغاز می‌شود تا پس از بهره‌برداری مردم رفسنجان بتوانند از آب بهداشتی و تصفیه‌شده بهره‌مند شوند.
راه‌اندازی کارخانه مواد شیمیایی در منطقه ویژه اقتصادی رفسنجان نوید دیگری برای افزایش اشتغال در رفسنجان بود که سعدمحمدی آن را مطرح و تأکید کرد: با راه‌اندازی این کارخانه کل مواد شیمیایی مورد نیاز کارخانه کنسانتره تأمین می‌شود؛ و مانع از خروج ارز خواهد شد.
افتتاح ورزشگاه 15 هزارنفری شهدای صنعت مس رفسنجان تا 6 ماه آینده و افتتاح بیمارستان 50 تختخوابی مس با حضور وزیر صمت دیگر برنامه‌های سعدمحمدی برای رفسنجانی‌ها بود.
مدیرعامل شرکت ملی صنایع مس ایران در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه کل پروژه‌های شرکت ملی مس 29 پروژه با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 480 میلیون یورو به‌علاوه 30 هزار میلیارد تومان است، عنوان کرد: در استان کرمان در حال حاضر بیش از 23 پروژه معدنی و زیرساختی داریم.
وی عنوان کرد: یک طرح ipcc که آخرین تکنولوژی برای بحث معدنی است، در سرچشمه شکل می‌گیرد که بتوانیم شرایط مناسب فنی را در این منطقه اجرا کنیم. همچنین نوسازی ناوگان معادن ازجمله خرید 40 دستگاه تراک جدید و...در این خصوص بوده است.
سعدمحمدی ابراز کرد: طی 9 ماهه اول امسال 207 هزار تن کاتد تولید شده است که  9 درصد از سال گذشته جلوتر است  و 16 درصد تولید آند نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش داشته است.
سعدمحمدی گفت: هفته گذشته شرکت ملی مس به رتبه دوم شرکت‌های بورسی کشور ارتقا پیدا کرد و توانست جایگاه خود را مستحکم کند که امیدواریم در آینده نزدیک به شرکت اول بررسی کشور تبدیل شود.
وی در پایان گفت: در مسیر تولید، توسعه، فروش و اکتشاف خبرهای خوبی برای سال آینده داریم و شرایط خوبی اتفاق می‌افتد که امیدواریم با ایجاد اشتغال به لحاظ اقتصادی شرایط خوبی در منطقه ایجاد کنیم.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0