031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

افزایش سرمایه درفولاد خوزستان
شنبه 15 آذر 1399 بازدید : 164

طبق گزارشات در نامه‌ای از این شرکت ‌خطاب به سازمان بورس آمده است : با عنایت به ماده ۳ دستورالعمل مراحل زمانی افزایش سرمایه شرکت‌های ثبت شده نزد سازمان بورس و اوراق بهادار (مصوب 17 مهر 1395 هیئت‌مدیره سازمان بورس و اوراق بهادار)  گزارش توجیهی هیئت‌مدیره به منظور پیشنهاد افزایش سرمایه از مبلغ ۱۹ بیلیون و ۴۸ میلیارد و ۶۹۷ میلیون ریال به مبلغ ۵۰ بیلیون ریال از محل سود انباشته به منظور اصلاح ساختار مالی و جبران مخارج سرمایه‌ای، در نظر گرفته شده است. 

با توجه به موافقت سازمان بورس و اوراق بهادار، مجمع فوق‌العاده شرکت فولاد خوزستان (فخوز) ۲۳ آذر ماه ۱۳۹۹ در شهرستان اهواز،‌ تالار اجتماعات مجموعه دویست دستگاه به صورت آنلاین برگزار می‌شود.

از مزایای افزایش سرمایه از طریق سود انباشته، می‌توان به سرعت گرفتن فرآیند توسعه، اهدای سهام جایزه و عدم نیاز به پرداخت قیمت اسمی سهم، کمک به بهبود سودآوری شرکت و عدم ورود نقدینگی از خارج شرکت اشاره کرد.

در سال‌های اخیر شرکت فولاد خوزستان، پروژه‌های توسعه‌ای بسیاری مانند: احداث کارخانه مگامدول آهن اسفنجی (زمزم ۳)، پست برق ۴۰۰/۲۳۰ کیلو ولت، طرح‌‌های زیست‌محیطی نظیر: جمع‌‌آوری دود،‌ تکمیل فرآیند پساب صنعتی، توسعه فضای سبز را در دستور کار قرار داده است. این مجموعه به منظور تکمیل زنجیره ارزش، اقدام به راه‌‌اندازی و بهره‌‌برداری از فاز اول کارخانه گندله‌سازی سیمیدکو در شهرستان خواف و همچنین سرمایه‌گذاری برای راه‌اندازی کارخانه فولادسازی شرکت صنعت فولاد شادگان کرده است. از سویی این شرکت به منظور دستیابی به محصولات نهایی، نسبت به انتقال ۶۲ درصدی مالکیت سهام شرکت فولاد اکسین خوزستان، تفاهم‌نامه‌ای را به امضا رسانده است. 

مجموعه فولاد خوزستان توانسته با بهره‌‌گیری از نیروی متخصص و تجهیزات به‌ روز، بزرگ‌ترین عرضه‌کننده شمش فولادی در کشور لقب بگیرد و در چند سال اخیر به طور متوسط و با در نظر گرفتن،‌ اولویت تامین نیاز داخل، بیش از ۵۰ درصد محصولات خود را صادر کند و از این حیث، ارزآوری قابل توجهی را برای کشور داشته باشد.

برنامه فولاد خوزستان در سال ۱۳۹۹ دستیابی به تولید سه میلیون و 800 هزار تن شمش فولادی است که با گذشت نزدیک به ۹ ماه از سال، علاوه بر پوشش صد‌درصدی، ۵ درصد از برنامه پیش‌بینی شده جلوتر است.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0