031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

افزایش قیمت سنگ آهن در بازارهای آتی چین
یکشنبه 15 دی 1398 بازدید : 284

صادرات سنگ آهن برزیل که شرکت واله بزرگترین تولید کننده سنگ آهن دنیا را دارد در دسامبر گذشته از ۲۷.۲۵ میلیون تن ماه قبل به ۲۴.۶۷ میلیون تن کاهش پیدا کرد در حالی ک دسامبر سال ۲۰۱۸ نیز ۳۳.۲۰ میلیون تن بود.
با انتشار خبر کاهش صادرات سنگ آهن برزیل در دسامبر گذشته، روز جمعه قیمت سنگ آهن در بازارهای آتی چین بالا رفت.
 از سوی دیگر افزایش خرید سنگ آهن قبل از تعطیلات سال نو چین توسط فولادسازان چینی که نیمی از عرضه جهانی فولاد را در دست دارند نیز از قیمت نقدی و آتی سنگ آهن حمایت کرد. در بورس دالیان قیمت قرارداد ماه می ۱.۸ درصد بالا رفته ۹۵.۷ دلار هر تن ثبت شد که از ۱۶ دسامبر تاکنون بالاترین قیمت بوده است. در بورس سنگاپور نیز قرارداد فوریه ۲.۲ درصد بالا رفته ۹۳.۸ دلار هر تن ثبت شد. 
در دسامبر گذشته صادرات سنگ آهن برزیل که شرکت واله بزرگترین تولید کننده سنگ آهن دنیا را دارد از ۲۷.۲۵ میلیون تن ماه قبل به ۲۴.۶۷ میلیون تن رسید. در حالی ک دسامبر سال ۲۰۱۸ نیز ۳۳.۲۰ میلیون تن بود. 
پس از آن که سال قبل قیمت سنگ آهن به اوج ۵ ساله خود رسید و دلیل اصلی آن اختلال در عرضه بود، نگرانی اصلی بازار سنگ آهن میزان موجودی و عرضه این ماده اولیه باقی مانده است. ماه گذشته شرکت واله بیان کرد تولید سه ماهه اول سال ۲۰۲۰ را برای آزمایشات ایمنی تجهیزات معادن کاهش خواهد داد که در ادامه احتیاط های بیشتر پس از حادثه ژانویه سال گذشته می باشد. در هر حال فعالان بازار اعتقاد دارند آنچه قیمت را روز گذشته بالا برده بیشتر جو مثبت بازار بوده است و فعلا تقاضا آنقدر بالا نرفته است. 
بنابر گزارشات آخرین قیمت سنگ آهن خلوص 62 درصد 93.50 دلار هر تن ثبت شده که بیشترین قیمت  دو هفته اخیر است و 50 سنت افزایش داشته است.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0