031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

انواع سقف های سازه فولادی
دوشنبه 23 تیر 1399 بازدید : 402

سقف های فولادی انواع مختلفی دارند و هرکدام با توجه به ویژگی های گوناگونی که دارند برای نصب در ساختمان ها متفاوت می باشد. سقف های سازه فولادی هرکدام نیز مزایای خود را دارا می باشند. این سقفها به دلیل اینکه نصب آنها ساده و راحت می باشد کاربرد فراوانی دارد اما در مقابل این سقف ها از معایبی مانند وزن بالا – مقاومت پایین در برابر زلزله و همچنین عدم کنترل کیفیت هنگام پیاده سازی را دارا می باشد اما می توان گفت که سازه های فولادی به علت اینکه استحکام بالایی دارند و سرعت ساخت وساز آن ها بالاست و مقاومت ان ها در برابر زلزله بالا می باشد کاربرد گسترده ای دارد و معایب آن سبب نمی شود تا از این نوع سقف ها استفاده نکرد. سقف های سازه فولادی هرکدام انواع گوناگونی دارد که در مطلب زیر به گونه ای به آنها اشاره خواهد شد.
انواع سقف سازه فولادی:
سقف های پیش ساخته یتنی از دال ها، ستون ها و پانل هایی که از قبل در کارخانه تولید شده اند استفاده می شود.در این نوع بتن ریزی ها برای سقف ها ، بتن توسط ماشین های مخصوص ریخته می شود. نصب و راه اندازی این سقف ها به صورت آماده می باشد که سرعت عمل در نصب را بیشتر میکند. سقف های تیرچه بلوک این سقف ها در پروژه های ساختمانی کوچک مورد استفاده قرار می گیرد. سقف های عرشه فولادی از جمله سقف های مرکبی می باشد که در ساختمان های کوچک برای کاهش ضخامت سقف  به کا ر می روندهمچنین قیمت این سقف ها نسبت به سایر سقف های دیگر مناسب تر می باشد.
فاکتورهای مهم در انتخاب نوع سقف:
از جمله فاکتورهای اساسی که در انتخاب نوع سقف باید در نظر گرفت نمای زیرین سقف می باشد.همچنین انتقال  نیافتن اصوات از این سقف ها از دیگر فاکتورها می باشد. به طور کلی نقشه ی ساختمان ،مقاومت سقف ها در برابر آتش سوزی و همچنین ضخامت سقف ، هزینهی ساخت ، موقعیت سقف و وزن تمام شده ی آن ،نحوه ی کف سازی و کاربریدر ساختمان ، هرکدام از این عوامل از فاکتورهایی می باشد که در هنگام نصب سقف ها  حتما باید به آن  توجه   نمود.                                                                                                                                                                                                                                   

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0