031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

بلاتکلیفی خریداران فولاد در دوراهی قیمت‌ها
ﺳﻪ شنبه 5 اسفند 1399 بازدید : 59

 

بلاتکلیفی خریداران فولاد 

 

 در این شرایط بازار مقاطع طویل فولادی گوش به زنگ هر خبری است که بتواند بر انتظارات تورمی و نرخ ارز در کشور اثرگذار شود و مجددا این سیگنال تبدیل به مهم‌ترین پارامتر اثرگذار در این بازار شده است .

 

 بازار آزاد مقاطع فولادی روی خوش آرامش را ندید

 

نوسان در بازار مقاطع طویل فولادی کشور همچنان ادامه دارد . نزدیکی به روزهای پایانی سال به ایجاد موج جدیدی از تقاضا در بازار آزاد مقاطع طویل فولادی کشور ظرف هفته‌گذشته منجر شده بود که این رشد تقاضا سیگنالی افزایشی برای این بازار به همراه داشت ؛ اما در ادامه شاهد برخی اظهار نظرهای سیاسی نسبت به بهبود شرایط بین‌المللی کشور در بازارهای جهانی بودیم که این موضوع تبدیل به سرعت‌گیری در مسیر روند رو به رشد بازار مقاطع طویل فولادی کشور شد .

 

به شکل سنتی هفته‌های پایانی سال ، بازار آزاد و معاملات بورس کالای مقاطع طویل فولادی پس از یک دوره رکود سنتی که عموما در فصل پاییز و زمستان به علت سرما و بارندگی در بازار حکم فرما می‌شود، رونقی مجدد به خود می‌گیرد . عموما در روزهای پایانی سال ، بخش قابل توجهی از تجار اقدام به خرید کالا کرده و نقدینگی خود را به محصول تبدیل می‌کنند چرا که تجربه نشان داده اغلب بازارها در سال جدید با تورم روبه رو شده و عدم تبدیل نقدینگی به کالا به مفهوم افت ارزش سرمایه است . بنابراین افرادی که نقدینگی دارند درصدد تبدیل آن به کالا برمی ‌آیند و این موضوع نیز به تحریک بازار مقاطع طویل فولادی منجر می‌شود . 

 

 

    negar shahi

    به اشتراک بگذارید

    دیدگاه

      0