031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

بلوک لیپر
شنبه 31 خرداد 1399 بازدید : 343

 

این بلوک در دسته ی بلوک های سبک سیمانی قرار دارد و برای تولید آن از پوکه ی صنعتی استفاده می شود. ماده ی اصلی که در ساخت این بلوک ها مورد استفاده قرار می گیرد، پرلیت می باشد. ویژگی این مواد متخلخل بودن و سبک بودن آن است. پرلیت ها کروی شکل هستند و از خاصیت عایق بودن بالایی برخوردار می باشند. ماده ی پرلیت بیشتر برای ساخت بلوک های سبک در ساختمان سازی و برای سقف، کف، دیواره های جداکننده و ... استفاده می شود. این ماده به صورت کمتری حرارت را انتقال می دهد که می توان به خاصیت غیراشتعال بودن آن نیز اشاره کرد و این ماده نیز از وزن کمی برخوردار می باشد، به همین دلیل استفاده از آن در بلوک های لیپر سبب افزایش مقاومت شده در برابر زلزله می شود. پرلیت در کنار پلی پروپیلن به کار رفته در ساختار بلوک لیپر، باعث ایجاد مقاومت حرارتی مناسب و انتقال حرارتی بسیار کم در بلوک های لیپر می شود. برای ساخت بلوک های سبک از شن و ماسه استفاده نمی شود و در این بلوک ها از سیمان، آب، پوکه کرپ، میکروسیلیکا و مواد پلی پروپیلن استفاده می شود.


ویژگی های بلوک های لیپر:


مقاومت بالای این بلوک ها و همچنین عایق بودن در برابر صدا و حرارت از ویژگی های این بلوک می باشد. افت صوت در بلوک ها 50 الی 56 دسی بل می باشد و این امر سبب می شود تا به عایق مناسبی برای صوت تبدیل شود. در بلوک لیپر قابلیت تحمل دما تا 180 دقیقه در دمای 120 درجه ی سانتی گراد می باشد، بنابراین مقاومت بالایی هم در حرارت دارا می باشند. بعد از گذشت زمان این بلوک ها فاسد نمی شوند. در برابر تغییرات شیمیایی نیز از مقاومت بالایی برخوردار می باشد. قابلیت رنگ پذیری و برش پذیر آسان این بلوک ها به دلیل وجود الیاف پلی پروپیلن می باشد. این بلوک ها همچنین به عنوان عامل پرکننده در ساختمان به حساب می آیند. وزن مرده ی کمتری نسبت به سایر بلوک های سیمانی برخوردار می باشد. سرعت نصب بالای این بلوک ها نیز به سبب سبک بودنشان است که همین امر باعث می شود تا تعداد نیروی انسانی کمتری به کار برده شود.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0