031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

بهترین زمان برای خرید میلگرد
پنج شنبه 13 آذر 1399 بازدید : 11161


میلگرد جز پروفیل های فولادی بسیار حائز اهمیت می باشد که هنگامی که در کنار تیرآهن قرار میگیرد ، اهمیت آن در ساختمان سازی و صنعت دوچندان میشود. ماده ی اولیه برای تولید میلگرد شمش می باشد. شمش مورد نیاز برای تولید میلگرد در داخل کشور تامین میشود و به طور معمول نیازی به واردات شمش برای تولید میلگرد نداریم. اما در مواردی خاص ، ممکن است شمش وارداتی نیز داشته باشیم. لازم به ذکر است که کشور ایران جز تولیدکنندگان میلگرد برای تامین داخل کشور و صادرکننده به کشور خارجی می باشد. ایران حدود 44 کارخانه ی تولید میلگرد دارد. حال این سوال مطرح است که چرا قیمت میلگرد در چند ماهه اخیر صعودی بوده است و بازار میلگرد برای مصرف کنندگان این پروفیل فولادی تنگ شده است ؟


در این خصوص 4 تحلیل وجود دارد :


1.بازار فلزات ایران در چندین ماهه ی گذشته به دلیل نوسانات شدید دلار ، جز بی ثبات ترین بازارهای جهان گردیده است. از آنجایی که بازار مجموعه ای بهم پیوسته است ، افزایش قیمت در هر قسمت از بازار موجب افزایش قیمت در سایر قسمت های بازار نیز میشود. پس به همین جهت افزایش قیمت دلار تاثیر مستقیمی بر بازار میلگرد نیز داشته است.


2.از آنجایی که گفتیم ماده ی اولیه تولید میلگرد شمش است ، هنگامی که ماده اولیه (شمش) دچار افزایش قیمت شود به مراتب قیمت محصولات خروجی و تولیدی نیز به همان نسبت افزایش پیدا میکند.


3.ایران جز صادرکنندگان میلگرد نیز می باشد. در بازه های زمانی ، تقاضا از سوی کشورهای خارجی افزایش میابد و در نتیجه میزان صادرات میلگرد به خارج از کشور افزایش میابد. این افزایش صادرات سبب میشود تا موجودی میلگرد درون کشور کاهش یابد و باتوجه به تقاضای زیاد و موجودی کم در کشور ، قیمت میلگرد در داخل کشور افزایش پیدا می کند.


4.گاهی اوقات کارخانه های تولید میلگرد به منظور افزایش قیمت ، خطوط تولید خود را میبندند و در بازه زمانی یا کلا میلگرد تولید نمیکنند و یا خیلی خیلی کم نسبت به قبل تولید می کنند. در این هنگام ، میلگردهای تولیدی که از تعداد محدودی برخوردار هستند و میلگردهای دپو شده ، با قیمت خیلی بالاتر وارد بازار می شوند.


باتوجه به این چهار تحلیل نمیتوان بهترین و بدترین زمان برای خرید ، مخصوصا فلزات در بازار ایران را تعیین کرد. معمولا بازه نوسانات بازار بازه ای سه ماهه می باشد. کسانیکه قصد خرید کردن دارند ، باید بدانند باید طی سه ماهه ی اخیر ، قیمت ها و نوسانات را در بازار بررسی و تحلیل کنند. در این تحلیل و بررسی ها باید دقت داشته باشیم که مناسب ترین زمان خرید در بازه زمانی هایی است که کمترین نوسانات را بازار داشته است.

کارشناسان باتجربه و دلسوز آهن پویا ، باتوجه به گستردگی دامنه فعالیتشان در بازارهای داخلی و همچنین بازارهای خارجی ، میتوانند به پشتوانه ی سوابق خود تجربیاتشان را در این زمینه در اختیار شما بگذارند و در این زمینه کمک شایانی به شما در جهت خریدی مناسب و مطمئن و ممانعت از هدر رفت سرمایتان کنند.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0