031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

بیانات سرپرست جدید صمت درحاشیه هیات دولت
پنج شنبه 30 مرداد 1399 بازدید : 499

سرپرست صمت با اشاره به فراوانی کالاها در کشور، اعلام کرد:‌ هیچ کمبودی در زمینه ی ذخایر کالاهای استراتژیک وجود ندارد. جعفر سرقینی در حاشیه جلسه هیات‌دولت در جمع به خبرنگاران اعلام کرد: وزارت صنعت، معدن و تجارت در تلاش است تا روی قیمت کالاها تمرکز کرده و تا آنجایی که ممکن است به مردم کمک کند.

 وی همچنین افزود:‌ یکی از برنامه‌های مهم این وزارت خانه تامین ماسک است تا به وفور و قیمت مناسب در اختیار مردم قرار بگیرد. سرقینی، در اشاره به مشکلات پیش‌آمده در بازار فولاد در هفته‌های گذشته، تاکید کرد:  اگرفولاد ایران بخواهد به صنایع خارج از کشور رونق ببخشد ، باید ابتدا به صنایع داخلی رونق ببخشد و سپس مازاد آن را صادرکند . سرپرست وزارت صمت ادامه‌ داد: از تاریخ قید شده در بخشنامه جدید ابلاغ شده، هرگونه صادرات فولاد و محصولات فولادی از جمله : بیلت، شمش، مقاطع فولادی و... منوط به تامین بازار داخل خواهد بود و به این ترتیب به‌زودی فولاد در داخل کشور به فراوانی می رسد و قیمت‌ها شکسته خواهد شد. وی اضافه ‌کرد: واحدهای تولیدی موظفند ۶۰ درصد تولیدات خود را در بورس عرضه کنند و ۴۰ درصد دیگر را صادر کرده یا در داخل عرضه کنند. سرقینی، توجه به شعار جهش تولید‌ را در صدر برنامه‌های وزارت صنعت، معدن و تجارت و مدیران آن اعلام کرد و ادامه ‌داد: آمارها نشان دهنده ی آن است که در چهار ماه ابتدای امسال با وجود شرایط سخت تحمیل شده بر کشور باز هم توانسته ایم درحوزه‌های زیادی رشد کنیم و عقب نمانیم.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0