031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

تداوم تقاضای ضعیف فولاد در بازار های جهانی
چهارشنبه 4 تیر 1399 بازدید : 507

 

تقاضای فولاد در سطح جهانی یعنی در کشورهای چین و روسیه به صورت کاهشی پیش می رود. ویروس کرونا سبب شد تا تقاضای فولاد روند کاهشی خود را در پیش بگیرد. با بهبود شدن اوضاع بازار فولاد خط تولید خود را راه انداخت اما برای جبران کمبود تولید در تلاش است تا این روند کاهشی را تغییر دهد.

تولید چدن در بازارهای اصلی فولاد از جمله امریکا، ژاپن، کره جنوبی، هند، ترکیه و آلمان در حال بازگشت به سطوح قبل از بحران است در حالی که آوریل و ماه می افت شدیدی داشت. طبق آمار انجمن جهانی فولاد، تولید جهانی چدن به جز چین و روسیه که تولید را در این مدت بالا بردند، در ماه می ۲۷ درصد افت داشته و در آوریل نیز ۲۹ درصد کاهش داشت.

احتمالا در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ تولید فولاد در بسیاری از کشورهای توسعه یافته در سطوح پایین می ماند. بازار فولاد اغلب این کشورها در انتظار بهبود تقاضای بخش خودروسازی است. در حالی که در فرانسه و آلمان دولت ها بسته های محرک اقتصادی برای خرید خودروهای برقی طراحی کرده اند ولی هنوز خرید خودرو پس از قرنطینه های اخیر کرونا کم است. برخی فولادسازان لیدر وابستگی زیادی به تقاضای خودروسازان دارند و برای جبران این کسری بازار جایگزینی ندارند.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0