صداقت                                                                                                           30 - 100 - 910 - 021

کیفیت                                                                                                                3202 - 031        

رضایتمندی مشتری                                                                                              30 - 100 - 910 - 031

 

تصویب طرح توسعه پایدار زنجیره فولاد
ﺳﻪ شنبه 23 دی 1399 بازدید : 24
  

نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز با ۱۸۶ رای موافق، ۲۲ رای مخالف و ۸ رای ممتنع از مجموع ۲۲۸ نماینده حاضر در جلسه علنی کلیات طرح توسعه و تولید پایدار زنجیره فولاد با رویکرد اصلاح سیاست های تنظیم بازار را تصویب کردند.

محمدباقر قالیباف پس از تصویب کلیات این طرح، گفت: از آنجایی که این طرح از حساسیت زیادی برخوردار است آن را بر اساس ماده ۱۳۹ به کمیسیون صنایع و معادن مجلس ارجاع می دهیم تا به صورت دقیق بررسی شود.

حجت الله فیروزی سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس درباره این طرح، گفت: علت آشفتگی بازار فولاد، عدم عرضه محصولات فولادی در بورس است و اگر این عرضه به صورت کامل انجام شود می توان مازاد آن را هم به راحتی صادر کرد.

وی گفت: دولت می گوید شیوه نامه ای در این باره تهیه کرده که بر اساس آن بازار فولاد کنترل شود اما با وجود آنکه چند ماه از ابلاغ این شیوه نامه می گذرد نه تنها نتیجه ای نداشته بلکه قیمت ها افزایش یافته است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد: شیوه نامه یک دستورالعمل است وهر لحظه امکان لغو یا تغییر آن وجود دارد اما این طرح قرار است به صورت قانون درآید و امکان تغییر آن برای دستگاه های اجرایی وجود ندارد.

فیروزی گفت: در این طرح ضمانت های اجرایی خوبی در نظر گرفته شده و اگر کسی محصولات فولادی را عرضه نکند، با وی برخورد جدی می شود.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0