031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

تفاوت تیرآهن و هاش
یکشنبه 28 بهمن 1397 بازدید : 832

تیرها به صورت آهنی، بتنی و چوبی استفاده می‌شوند و منظور ما در این مقاله تیرهای آهنی هستند.

 

تیرآهن چیست؟

 

تیرآهن و میلگرد از پرکاربردترین انواع آهن آلات هستند که در ساختمان بیشترین استفاده را دارند. بر اساس نسبت بال‌ها و عرض آن‌ها به دسته‌های مختلفی تقسیم می‌شوند. تیرآهن مهمترین نوع پروفیل‌های ساختمانی است که به سه صورت معمولی IPE (استاندارد اروپا و ایران)، INP (استاندارد چین و روسیه) و IPB (بال پهن) وجود دارد. تیرآهن معمولی به ارتفاع ۸۰ تا ۶۰۰ میلیمتر عرضه می‌شود و مورد استفاده آن در ستون‌ها، خرپاها، نعل درگاه‌ها، بیم‌ها در پوشش سقف‌ها و پل‌های لانه زنبوری می‌باشد.

 

 

تفاوت تیرآهن های موجود در بازار

 

 

تیرآهن IPE

تیرآهن معمولی و استاندارد I شکل در بازار ایران وجود دارد. این تیرآهن طبق استاندارد اروپا تولید شده‌اند و ضخامت بال آنها ثابت می‌باشد. (I Profile Eroeenne)

 

 

تیرآهن INP

تیرآهن نرمال I شکل که ضخامت بال آنها با فاصله گرفتن از جان تیرآهن کاهش می‌یابد که این استاندارد کارخانجات روسیه و چین می‌باشد.

 

 

تیرآهن IPB

تیرآهن H یا تیر آهن‌های عریض که در آنها طول بال‌ها نسبت به تیرآهن‌های IPE افزایش یافته است.

* علامت V نشان دهنده سنگین بودن و علامت L نشان دهنده سبک بودن تیرآهن می‌باشد. به عنوان مثال IPBv نشان دهنده تیرآهن عریض سنگین می‌باشد.

 

 

شکل ظاهری انواع تیرآهن

 

 

مشخصات ابعادی تیرآهن IPE

مشخصات ابعادی تیرآهن‌ها

مشخصات مکانیکی تیرآهن IPE

مشخصات مکانیکی تیرآهن‌ها

در حال حاضر شرکت ذوب آهن اصفهان با ارائه‌ی بهترین کیفیت راه را برای واردات بی‌رویه و محصولات غیر استاندارد خارجی تنگ کرده و بهترین تیرآهن موجود در بازار را به هم‌وطنان ارائه می‌کند.

 

تولید کننده‌های ایرانی دیگر هم در این راه تلاش‌های قابل تقدیر فراوانی انجام داده‌اند. جهت مشاوره و خرید انواع تیرآهن می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید. متخصصین ما آماده‌ی پاسخگویی به سوالات شما و ارائه‌ی راهکار برای انتخاب بهترین گزینه توسط شما هستند.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

    0