031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

توقعات برآورده نشده تقاضا و روند کاهش قیمت سنگ آهن
پنج شنبه 3 مهر 1399 بازدید : 164

قیمت سنگ آهن در سه عیار اصلی در بازار وارداتی شمال چین همچنان با سرعت به سمت پایین حرکت می‌کند. در بازار سه‌شنبه هم این کامودیتی با ادامه کاهش ارزش هرچند محدودتر مواجه شد و سنگ آهن عیار شاخص ۶۲ درصد در این روز با نزول ۳ دلاری به ۲۵/۱۱۷ دلار در هر تن رسید. این در حالی است که این کامودیتی در هفته‌های گذشته به رکورد ۱۳۰ دلاری نیزرسیده  بود. بر اساس گزارشارات ، قیمت‌های سنگ آهن به این دلیل سه‌شنبه کاهش یافت که تقاضا برای فولاد ضعیف است و انتظار می‌رود موجودی انبارهای فولادی پس از تعطیلات ملی چین (یکم تا هشتم اکتبر) افزایش مضاعفی به خود ببیند.

یک خریدار سنگ‌آهن در این مورد توضیح داد : تقاضای قوی که هر ساله در سپتامبر و اکتبر وجود دارد، هنوزآشکار نشده و سفارشات خرید کمتری از فولادسازان رسیده است. به همین دلیل، سنگ‌آهن عملکرد ضعیف‌تر از انتظار داشته و قیمت‌ها پایین آمده‌اند. این منبع اضافه کرد برخی فعالان بازار این ترس را دارند که پس از تعطیلات چند روزه چین، تقاضای فولاد کاهش و موجودی انبارها افزایش یابد که بیش از پیش بر بازار سنگ‌آهن فشار می‌آورد.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0