031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

تولید کنندگان برتر میلگرد
چهارشنبه 1 بهمن 1399 بازدید : 292

 

 

برترین تولید کنندگان میلگرد در ایران

 

  • کارخانه فولاد کویر کاشان

 

  • شرکت ذوب آهن اصفهان

 

  • شرکت مجتمع فولاد خراسان

 

  • فولاد آناهیتا گیلان

 

  • فولاد آذربایجان میانه

 

  • مجتمع فولاد بافق

 

  • مجتمع فولاد روهیتا

 

  • نورد کوثر اهواز

 

  • سرمد ابر کوه یزد

 

  • شاهین بناب

 

 

 

 

کارخانه فولاد کویر کاشان

 

این کارخانه در سال 1379 در زمینه ی تجارت و بازرگان فعالیت خود را آغاز کرد . با توجه به نیازمندی بازار ، بعد از مدتی فعالیت خود را تغییر داد و به سمت تولیدات فولادی گرایش یافت . حدود 2 سال بعد یعنی 15 / 5 / 1381 خبر رسید این کارخانه تولید میلگرد فولادی ساده آجدار را آغاز کرده و در تهایت یعنی سال 1386 تولیدات رسمی را آغاز کرد .

سالانه تولیدی این کارخانه 360 هزار تن می باشد .

کارخانه فولاد کویر کاشان قادر به تولید میلگرد a4 با قابلیت جوش پذیری و مشخصات مکانیکی مطلوب می باشد .

 

 

شرکت ذوب آهن اصفهان

 

در گذشته ایران با کمبود آهن آلات مواجه شد و این امر موجب شد کشور ما به کشوری وارد کننده تبدیل شود .شرکت ذوب آهن اصفهان فعالیت خودش را با ظرفیت 550 هزار تن در سال آغاز کرد .ذوب آهن اصفهان برای اولین بار توانست دریافت گواهی نامه ای تحت عنوان استاندارد با بالا ترین سطح کیفیت را دریافت کند  و به غیر از میلگرد و شمش توانست  تولیداتی دیگر ارائه دهد که این محصولات شامل : محصولات آلیاژی و ضد زلزله می باشد .ذوب آهن اولین شرکت فولادی کشور ، با ظرفیت 3 میلیون و 600 هزار تن فولاد تولید کننده انواع مقاطع و محصولات فولادی با کیفیت بسیار بالا می باشد .میلگرد ذوب آهن اصفهان به دو صورت آجدار و ساده با درج استاندارد تولید می شود .

 

 

شرکت مجتمع فولاد خراسان

 

این شرکت بزرگ ترین تولید کننده ی میلگرد در کشور است . محصولات این شرکت با اسم میلگرد نیشابور در بازار معروف می باشد . این شرکت قادر به تولید انواع میلگرد ، آهن اسفنجی ، شمش ، بریکت است . میلگرد های تولیدی شرکت فولاد خراسان  در سه نوع آجدار ، مارپیچ و ساده تولید می گردد .

 

 

 

فولاد آناهیتا گیلان

 

در آخر سال 1389 سهام این شرکت خریداری شد و تغییر ماهیت داد .انواع میلگرد های ساختمانی از سایز 8 تا 32 در این کارخانه ثبت گردید .در سال 1392 فعالیت رسمی را آغاز کرد و ظرفیت تولید سالیانه آن 320 هزار تن در سال تخمین زده شد . میلگرد آناهیتا گیلان در دونوع a2 و a3 تولید می شود و در بازار عرضه می گردد .

 

 

 

فولاد آذربایجان میانه

 

شرکت فولاد آذربایجان میانه از سال 1379 فعالیت خود را برای تولید میلگرد شروع کرد . از نظر کیفیت محصول این شرکت محبوب ترین می باشد .میلگرد های آجدار تولیدی از سایز 10 الی 32 میلی متر بر اساس استاندارد DIN488 و میلگرد های ساده از سایز 14 الی 50 میلی متر بر اساس استاندارد DIN1013 تولید و عرضه می شوند .

 

 

 

مجتمع فولاد بافق

 

این کارخانه ی فولادی با پیشرفته ترین تجهیزات امروزی در سال 1394 با ظرفیت تولید 550 هزار تن تاسیس شد و به بزرگ ترین تولیدکنندگان داخلی تبدیل گردید . میلگرد های تولیدی کارخانه فولاد بافق شامل : A3 در سایز 8 به صورت 4 شاخه ، سایز 10 به صورت 3 شاخه ، سایز 14 به صورت 2 شاخه ، سایز 16 تا 32 به صورت تک شاخه می باشد .

 

 

مجتمع فولاد روهینا

 

میلگرد روهینا در چهارنوع A3 ، A2 ، A1 ، A4 به صورت آجدار و ساده تولید می شود . مهم ترین ویژگی محصول این کارخانه وزن کم اما استحکام بالا و استاندارد آن بوده است . از مهم ترین مشخصه های این محصول میتوان به کاهش هزینه ی خرید ، استحکام بالا ، افزایش سرعت آرماتور و ... اشاره کرد .

 

 

نورد کوثر اهواز

 

این کارخانه در سال 1342 تاسیس شد ؛ و به بزرگترین کارخانجات تولیدی میلگرد ساده و میلگرد آجدار معروف شد .کارخانه میلگرد سازی این مجموعه با دو خط تولید و با ظرفیت 505000 تن در سال قادر به تولید انواع میلگرد کوثر اهواز ساده و آجدار در سایز های 14 تا 40 میلی متر تولید می شود .

 

 

سرمد ابر کوه یزد

 

صنایع آهن و فولاد ابر کوه یزد در سال 1391 در راستای تولید محصولات فولادی با میلگرد های آجدار در سایز 8 تا 32 میلی متر تاسیس شد .تولید میلگرد این مجتمع فولادی 450 هزار تن در سال و ظرفیت تولید شمش فولادی 60 هزار تن می باشد .

 

 

شاهین بناب

 

این شرکت در آخر سال 1390 با مشارکت چند مجموعه بزرگ از جمله سرمایه گذاری نگین ، بانک گردشگری ، صنایع ماهان و.... از گسترش فولاد تبریز خریداری شد . از محصولات این شرکت میتوان به تیر آهن ، ناودانی و نبشی اشاره کرد .این شرکت در سال 1381 تاسیس شد و دو سال بعد به بهره برداری رسید . میلگرد شاهین بناب از تولید 2 میلیون تن محصولات فولادی و عرضه سهام در فرابورس برخوردار است .

 

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0