031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

تولید ۱۰ میلیون تُن فولاد در خیلج فارس
شنبه 24 آبان 1399 بازدید : 168

خداداد غریب‌پور با اشاره به برخی از برنامه‌های جهش تولید در منطقه اقتصادی خلیج فارس گفت: از طرف دیگر، معافیت گمرکی برای ورود کالا‌های ساخته شده در منطقه به داخل کشور به میزان ارزش افزوده، معافیت از پرداخت مالیات بر ارزش افزوده برای شرکت‌های فعال در منطقه ، امکان صادرات، ترانزیت، ترانشیب و صدور مجدد کالا، حمایت برای اخذ وام از طریق منابع داخلی و خارجی و... از دیگر برنامه‌های مهم منطقه ویژه برای جذب سرمایه گذار و در راستای رونق بخشی به این منطقه خواهد بود.

معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت اعلام کرد: یکی دیگر از عوامل مهمِ متمایزکننده منطقه ویژه از سایر مناطق ویژه کشور‌های حاشیه خلیج فارس، وجود منابع عظیم انرژی شامل نفت و گاز، پالایشگاه هشتم نفت، ستاره خلیج فارس و پالایشگاه‌های گاز سرخون، قشم و گورزین است.

غریب‌پور بیان کرد: یکی از مسئولیت‌ها و ماموریت‌های همه ما در مسیر توسعه منطقه ویژه اقتصادی خلیج فارس ایجاد اشتغال پایدار است. در واقع، همه ما در نظر داریم در کنار توسعه این منطقه برای بالفعل کردن شرایط استراتژیک منطقه هرمزگان، رونق اشتغال بیش از پیش در این منطقه مهم کشور محقق شود. در این راستا مدیریت منطقه ویژه گام‌های مثبت و عملی اساسی را در مسیر تحقق این هدف برداشته است.

رئیس هیات عامل ایمیدرو گفت: در سند چشمانداز توسعه کشور برای افق ۱۴۰۴، ظرفیت تولید سالانه ۱۰ میلیون تن فولاد برای منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس در نظر گرفته شده که لازمه آن افزایش واردات مواد اولیه و همچنین صدور محصولات تولید شده است که این خود نیاز به زیرساخت‌های لازم از جمله افزایش ظرفیت اسکله اختصاصی دارد.

وی افزود: بنابراین توجه به زیرساخت‌های اختصاصی برای تحقق نقشه راه معدن برای منطقه ویژه خلیج فارس ازجمله برنامه‌های مهم در این زمینه به حساب می‌آید.

غریب پور با بیان اینکه مهمترین دستاورد منطقه ویژه خلیج فارس، موفقیت آن در جذب سرمایه گذار بوده است، گفت: با توجه به اینکه منطقه ویژه ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل بسیاری دارد، تصور ما این است که در جذب سرمایه گذار عملکرد قابل قبولی داشته است و در حال حاضر شاهد مشارکت بخش خصوصی در این راستا هستیم.

وی افزود: خوشبختانه در سال ۹۹ حضور سرمایه گذاران بخش خصوصی در منطقه ویژه خلیج فارس قابل توجه است به این دلیل که بستر‌های توسعه‌ای این منطقه برای سرمایه گذاری، بهترین سیاست در راستای جذب سرمایه گذاران است.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0