031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

تولید ۲۰ درصد آهن اسفنجی کشور در سیرجان و بردسیر
شنبه 2 اسفند 1399 بازدید : 68


شهرستان های سیرجان و بردسیر در بخش تولید آهن اسفنجی به ترتیب با تولید بیش از ۱۴ و ۶ درصد کل تولید در مجموع حدود ۲۰ درصد از تولید آهن اسفنجی کشور را به خود اختصاص داده اند.
شهباز حسن پوربیگلری در گفت و گویی با اشاره به اهمیت و جایگاه تولید در توسعه کشور افزود: افتتاح گندله پنج میلیون تنی گهر زمین در سیرجان طی هفته گذشته با دستور رئیس جمهوری ۱۰ درصد به تولید گندله کشور اضافه کرد که اقدامی تاثیرگذار است.
وی با تاکید بر اینکه امروز سیرجان به قطب تولید در تمام زنجیره های فولاد تبدیل شده است اظهار داشت: این شهرستان در زمینه تولید سنگ آهن و تولید کنسانتره نیز رکوردار کشور است.
دست تک تک تاثیرگذاران در بخش تولید اعم از نیروهای ماهر و متخصص، مدیران، کارشناسان، طراحان، ناظران، پیمانکاران، هیات مدیره ها و سهامداران را به گرمی فشرده و از این افراد ضمن حمایت درخواست دارم در یک ماه باقی مانده از سال جهش تولید سعی کنند بیشترین رکورد را به نام خود در تاریخ سراسر پربار و پرافتخار ایران سرافراز و استان کرمان بخصوص در سیرجان و بردسیر از آن خود کنند.

حسن پور، حمایت از تولید و رعایت سیاست های اصل ۴۴ را تحقق رویکرد اقتصاد مقاومتی عنوان کرد و گفت: در این سیاست تولید و اشتغال یک اصل است که بهبود قانون کار و رفع موانع تولید اجرا و انجام می شود.

هفته گذشته نیز کارخانه گندله سازی شرکت سنگ آهن گهر زمین سیرجان از طریق ویدئوکنفرانس با دستور رئیس جمهوری به بهره برداری رسید.

کارخانه گندله سازی شرکت سنگ آهن گهر زمین سیرجان با ظرفیت پنج میلیون تن و با سرمایه گذاری سه هزار و ۸۳۰ میلیارد تومان با دستور رئیس جمهوری افتتاح شد.

افتتاح کارخانه گندله سازی شرکت سنگ آهن گهر زمین سیرجان موجب اشتغال ۵۰۰ نیروی کار در این شهرستان شده است.

    Jabar elham

    به اشتراک بگذارید

    دیدگاه

      0