30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

درب های ضدحریق در ساختمان سازی
دوشنبه 19 اسفند 1398 بازدید : 323

بنابر گزارشات اعلام شده 72 درصد گزارشات حاکی از آتش سوزی ساختمان هاست؛ با توجه به آتش سوزی های ساختمان ها می خواهیم این را در پیش گیریم که آیا درب های ضد حریق می تواند از گسترش آتش سوزی های ساختمانی جلوگیری کند یا خیر؟


درب های ضد حریق:


برای کاهش یا جلوگیری از انتشار آتش و دود در ساختمان کاربرد دارد که این درب ها وزن سنگینی دارند و در ساخت آن از متریال هایی مثل فلز و یا گچ استفاده می شود. درجه ی مقاومت این درب ها متفاوت بوده که بهترین نوع آن تحمل دمایی در بین 20 الی 90 دقیقه است. کاربرد این درب ها بیشتر در ساختمان های تجاری بوده و در ساختمان های عمومی، اداری، خوابگاه ها و یا هر مکانی که احتمال آتش سوزی در آن بیشتر باشد قابل نصب هستند.


طریقه ی عملکرد این درب ها در حین آتش سوزی:


این درب ها نقش بسیار مهمی در جلوگیری و گسترش آتش دود ایفا می کند ولی کاملا ضدآتش طراحی نشده اند و ممکن است در آتش سوزی از بین بروند اما به طور کلی مقاومت بالای این درب ها زمان لازم را برای افراد ایجاد می کند تا از ساختمان خارج شوند. اکثر این درب ها حرارت آتش را به مدت 30 دقیقه تحمل کنند و همچنین بعضی آن ها قابلیت تحمل 60 دقیقه ای را دارند. هسته ی بیرونی تشکیل شده در این درب ها از کامپوزیت و پلی وود می باشد اما هسته ی داخلی این درب ها از پانل های مقاوم و شیشه های ضد حرارت ساخته می شود.
اکثر درب های چوبی ضد آتش می توانند شعله های آتش را به مدت 20 دقیقه تحمل کنند اما درب های MDF تا 90 دقیقه از گسترش آتش جلوگیری می کند.هرچند درب های ضدآتش برای این منظور ساخته شده اند که از انتقال و گسترش آتش از یک اتاق به اتاق دیگر جلوگیری کنند اما حرارت بالای آتش نیز باعث از بین رفتن ذوب شدن این درب ها می شود.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0