031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

رکوردهای جدید قیمت سنگ آهن
ﺳﻪ شنبه 1 بهمن 1398 بازدید : 473

قیمت سنگ آهن در سال 2019 برای دومین بار در روز جمعه بالا رفت.قیمت سنگ آهن وارداتی با خلوص 62 درصد چین به 97.58 دلار در هر تن رسید که به بالاترین سطح قیمت در شش ماهه ی اخیر رسیده و نسبت به امسال 6 درصد رشد داشته.
چین نسبت به سایر نقاط دنیا فولاد خام بیشتری تولید می کند. تولید فولاد خام این کشور در سال ۲۰۱۹ به ۹۹۶.۳ میلیون تن رسید که ۸.۳ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. طی ماه دسامبر ۲۰۱۹، فولاد سازان چین به طور متوسط ۲.۷ میلیون تن در روز تولید داشتند که ۱۲ درصد بیشتر از دسامبر ۲۰۱۸ بود.
تولید محصولات فولادی در چین تقریباً ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته رشد کرده و به ۱.۲ میلیارد تن در سال ۲۰۱۹ رسید. انجمن آهن و فولاد چین هفته گذشته اعلام کرد که انتظار دارد تقاضای داخلی برای فولاد در سال ۲۰۲۰ به میزان متوسط ۸۹۰ میلیون تن برسد. 
همچنین توقف تولید ۱.۲ میلیون تنی سنگ آهن واله به دلایل ایمنی نیز علت دیگر بالا رفتن قیمت این محصول بود. علاوه بر این، انفجار سد در عملیات برومادینهو در برزیل در ژانویه ۲۰۱۹ نیز موجب تعلیق ۹۳ میلیون تنی تولید و افزایش ۳۰ درصدی قیمت این محصول شد.  
در ژوئن سال گذشته قیمت سنگ آهن به ۱۲۶ دلار در هر تن رسید که بالاترین میزان از ژانویه ۲۰۱۴ بود، اما در ماه های تابستان به دلیل ترس از کاهش تقاضا، قیمت آن کاهش یافت.
با این حال، شرکت مستقر در ریو دوژانیرو توانست بسیاری از ظرفیت تولید را بازگردانده و سال را تنها با افت ۵ درصدی تولید (۳۱۰ میلیون تن) به پایان رساند. ریو تینتو که قرار است جایگزین واله به عنوان تولیدکننده برتر سنگ آهن جهان شود، دیروز از کاهش ۳ درصدی تولید سالانه خبر داد.
به دنبال تلاش های پکن در جهت تحریک بازپرداخت های اقتصادی، واردات مواد اولیه فولادی در چین برای سومین سال متوالی روی یک میلیارد تن بود.
خرید سنگ آهن چین در ماه دسامبر بالغ بر ۱۰۱.۳ میلیون تن بوده که نسبت به ماه جولای نزدیک به ۱۲ درصد و در مقایسه با سال گذشته ۱۷ درصد افزایش یافته است. این رقم بالاترین میزان واردات از ماه سپتامبر ۲۰۱۸ را نشان می دهد.
واردات ۱.۰۶۹ میلیارد تنی سنگ آهن چین در سال گذشته دومین رکورد را رقم زد و نسبت به سال پیش از آن ۰.۵ درصد افزایش داشت، گرچه این رقم هنوز با رکورد ۱.۰۷۵ میلیارد تنی سال ۲۰۱۷ فاصله دارد. 
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0