031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

سوالات متداول پیش بینی قیمت آهن آلات
ﺳﻪ شنبه 6 اسفند 1398 بازدید : 559

 

سوالات متداول در پیش بینی قیمت محصولات فولادی با توجه به مسائل پیشرو در کشور:

 


1-    قیمت های جهانی می تواند بر قیمت های داخلی تاثیر بگذارد؟

 


با توجه به مسائل پیشرو در کشور و همچنین مواجه شدن با ویروس کرونا، درگیر شدن کشورهای دیگر می توانیم بگوییم قیمت های محصولات فولادی دستخوش تغییرات فراوانی هستند. سرمایه گذاری کشورها و همچنین عرضه و تقاضای هر محصول می تواند در افزایش و کاهش قیمت ها تاثیر گذار باشد.
دربازارهای جهانی با توجه به کمبود تقاضا، کارخانه ها تلاش می کنند قیمت پایه را حفظ کنند ولی تقاضای کم محصولات و بحران کرونا در آخر منجر به کاهش قیمت ها شد. همچنین بسته شدن مرزهای زمین و توقف صادرات فولاد ایران به افغانستان و عراق از جمله مسائل تاثیرگذار بر قیمت ها هستند.

 


2-    آیا قیمت های دلار و طلا می تواند بر قیمت محصولات فولادی تاثیر گذار باشد؟

 


در چند ماهه ی اخیر با توجه به بالا رفتن دلار آمریکا و عرضه صعودی قیمت طلا در پی اخبار منفی ویروس کرونا باعث شد، تا محصولاتی از جمله محصولات فولادی را تحت تاثیر قرار دهد. بازارهای سهام هم همچنین با در نظر گرفتن نگرانی های به وجود آمده از این ویروس و شیوع آن در خارج از چین به روند نزولی خود ادامه دادند.
همچنین با توجه به اینکه تاثیرات ویروس کرونا موقتی خواهد بود میزان قیمت طلا و دلار می تواند در افزایشی بودن محصولات فولادی تاثیر بگذارد، در جریان بهبود یافتن اوضاع کشور این مسائل روی قیمت ها تاثیر بسزایی خواهد داشت و اما از عوامل مهمی که بر قیمت ها می تواند تاثیر بگذارد میزان عرضه و تقاضای جهانی است.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0