30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

سیم خاردار
شنبه 6 مهر 1398 بازدید : 478

سیم خاردار، مفتولی است که بر روی بدنه ی آن حاشیه هایی به شکل خار وجود دارد که در حصار کشی امنیتی در قسمت های فوقانی و مرکزی فنس یا توری حصاری استفاده می شود. جنس آن از فلز، روی، استیل و... است. بهترین نوع سیم خاردار از جنس مفتول های گالوانیزه هستند که باعث افزایش استحکام محصول می شوند.

 

انواع سیم خاردار

1-   خطی
2-   حلقوی

 

سیم خاردار حلقوی:

به دو شکل خاردار معمولی(خطی) و خاردار حلقوی (تبری) وجود دارد و نوع معمولی آن به شکل سیم خاردار خطی خاردار است.

 

سیم خاردار خطی:

به شکل مفتول گالوانیزه است که به وسیله مفتول های تیرخاردار شده است.این نوع سیم خاردار از دو رشته مفتول به قطر 2 میلی متر به عنوان محور و دو رشته خار با قطر 2.5 میلی متر که به دور محور پیچ می خورند تشکیل شده است و جنس آن از گالوانیزه گرم است و برای حصارکشی مقرون به صرفه است. به صورت کلاف بسته بندی می شود و براساس نیاز مشتری بسته بندی ها بین 15 تا 25 کیلوگرم است. از این نوع محصول در کارخانه جات، مراکز نظامی، فرودگاه ها، مخابرات و ... استفاده می شود.

 

مشخصات سیم خاردار خطی:

نوع مفتول: گالوانیزه گرم
فاصله ی خار: از 6 تا 9 سانتی متر
قطر مفتول محور و مفتول خار: 2 و 2.5 میلی متر
وزن هر بسته: 20 تا 26 کیلوگرم

 

سیم خاردار حلقوی:

سیم خاردار حلقوی معمولی از یک رشته اصلی فولادی سخت فنرشده که قطر اصلی آن 2.5 میلی متر و قطر خار آن 2 میلی متر است.قدرت کششی آن 140 کیلوگرم بر میلی متر مربع است که مقاومت خوب ایجاد می کند.

 

سیم خاردار حلقوی با خار سیمی:

از یک رشته مفتول گالوانیزه به قطر 3 میلی متر به عنوان محور و دو رشته خار مفتولی گالوانیزه به قطر 2.5 میلی متر که در دو طرف تابیده شده ، تشکیل شده است.
سیم خاردار حلقوی با مفتول خشک «فنر» نامیده می شود و از مفتول گالوانیزه گرم به دست می آید. از سیم خاردار حلقوی برای مراکز نظامی و پادگان استفاده می شود.

 

سیم خاردار حلقوی تبری (تیغ کاتری) (لیزری) (تیغی):

این نوع سیم خاردار شامل یک رشته مفتول گالوانیزه است به 3 میلی متر به عنوان پایه و محور که به فاصله های معین تیغ های گالوانیزه به شکل تبر بر آن پرس شده است.مدل حلقوی نسبت به مدل خطی قدرت و کارایی بیشتری دارد و گران تر است و معمولا به صورت کلاف یا حلقه ای با هرض های 60 و 90 عرضه می شود.
سیم خاردار تبری برای حصارکشی های امنیتی کاربرد زیادی دارد که از مفتول گالوانیزه و گرم است و محور آن از مفتول کربن بالا است و در برابر فشار های فیزیکی ، رطوبت و عوامل طبیعی مقاومت بالایی دارد. برای مراکز نظامی،پادگان ها و کارخانجات مورد استفاده قرار می گیرد.

 

مزایای استفاده از سیم خاردار:

با کمترین هزینه می توان ضریب امنیت و حفاظت محیطی را با استفاده از این محصول افزایش داد.
نصب و باز کردن سریع و بدون نیاز به متخصصی
انعطاف پذیری در زمان نصب در زمین ها و محیط های مختلف
دوام بالا
سبک بودن در حمل
کم هزینه تر بودن نسبت به سایر روش ها

 

قوانین استفاده از سیم خاردار:

امروزه در کشورهای صنعتی به راحتی نمی توان از سیم خاردار استفاده کرد زیرا باعث مرگ حیوانات می شود. به این منظور قوانینی وجود دارد که بر اساس آن ها باید از نصب سیم خاردار در نزدیکی محل زندگی حیوانات جلوگیری کرد.


 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0