031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

صادرات فولاد در بهار ۹۹ به بیش از یک میلیون تن رسید
ﺳﻪ شنبه 31 تیر 1399 بازدید : 413

 

در سه ماه ابتدایی سال جاری فولاد سازان کشور یک میلیون و 41 هزار تن شمش ( بیلت و بلوم و اسلب) به بازار های هدف صادارات داشتند.
براساس جداول آماری انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، مجموع صادرات شمش فولاد در سه ماهه نخست سال 98 رقم یک میلیون و 425 هزار تن بود.
میزان تولید فولاد در سه ماه نخست امسال به هفت میلیون و 135 هزار تن رسید که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته 3 درصد رشد دارد.
برپایه آمار انجمن تولیدکنندگان فولاد، با وجود اینکه میزان تولید شمش فولادی (بیلت و بلوم)  در سه ماهه نخست امسال، نزولی بود، اما مجموع تولید فولاد میانی کشور رشد سه درصدی در مقایسه با سه ماهه نخست سال گذشته دارد.

 

سهم ۸۰ درصدی بیلت و بلوم در صادرات
براساس آمار صادرات سه ماهه نخست امسال میزان صدور بیلت و بلوم با ۸۳۷ هزار تن، سهم ۸۰ درصدی از کل صادرات شمش فولادی را به خود اختصاص دادند و سپس اسلب با ۲۰۴ هزار تن سهم بقیه را از آن خود ساخت.   
 میزان تولید شمش فولاد کشور در دوره سه ماهه نخست سال جاری به رقم هفت میلیون و ۱۳۵ هزار تن رسید که از این رقم سهم بیلت و بلوم، چهار میلیون و ۱۲۰ هزار تن و سهم اسلب، سه میلیون و ۱۵ هزار تن بود و تولید بیلت و بلوم در سه ماه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته، کاهش سه درصدی و تولید اسلب، 12 درصد رشد را ثبت کرد.

 

صدور ۳۸۸ هزار تن تولیدات فولادی 
جداول آماری مورد بررسی حاکی از آن است که مجموع صادرات تولیدات فولادی به رقم ۳۸۸ هزار تن رسید و در مقایسه با ۷۵۸ هزار تن عملکرد دوره مشابه در سال ۱۳۹۸ کاهش ۴۹ درصدی دارد.
 سه ماهه نخست امسال در مجموع تولیدات فولادی نسبت به دوره مشابه سال گذشته، رشد یک درصدی یافت و مجموع تولیدات فولادی در فصل بهار امسال، پنج میلیون و ۳۳۵ هزار تن بود که ۶۴ هزار تن بیش از دوره مشابه سال قبل است.

 

صادرات ۲۰ هزار تن آهن اسفنجی 
انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران میزان صادرات آهن اسفنجی در دوره سه ماهه نخست امسال را 20 هزار تن ثبت کرده که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که 224 هزار تن بود، 91 درصد افت دارد.
تولید آهن اسفنجی در دوره سه ماهه نخست سال 99 با 12 درصد رشد نسبت به مدت مشابه سال قبل به هشت میلیون و 133 هزار تن رسید و رشد تولید اهن اسفنجی در سه ماه نخست امسال بیشتر از رشد تولید شمش فولادی بود.
کشورمان در سالهای اخیر در زمینه تولید آهن اسفنجی فعالیت گسترده ای داشته و توانسته رتبه دوم جهانی پس از کشور هندوستان را به خود اختصاص دهد.
در حال حاضر ایران دهمین فولادساز جهان محسوب می شود و سال گذشته حدود 28 میلیون تن تولد فولاد داشت و بالغ بر 8.5 میلیون تن صادرات را به ثبت رساند.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0