031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

صادرات ماهیانه فولاد به یک میلیون تن رسید
پنج شنبه 9 آبان 1398 بازدید : 714

 

بهرام سبحانی رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد گفت: علی رغم تحریم‌ها و مشکلات، رقم صادرات فولاد رشد قابل توجهی را نسبت به سال گذشته داشته است. بطوری که صنعت فولاد در ماه، بالغ بر یک میلیون تن صادرات به کشور‌های همسایه دارد.
این رقم نسبت به سال گذشته رقم بسیار قابل توجهی است چرا که در سال گذشته مجموعا حدود ۷ میلیون تن صادرات از انواع مقاطع قولادی داشتیم.
رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ادامه داد: تولید فولاد امسال با روند افزایشی به حدود ۲۷ میلیون تن رسیده است. این میزان تولید ابتدای نیاز داخل را تامین و سپس به میزان ۱۲ میلیون تن  نیز صادر و ارز آوری برای کشور منتهی شد.
او گفت: هر یک میلیون تن صادرات فولاد، حدود ۴۰۰ میلیون دلار ارز آوری به همراه دارد که این رقم در سال حدود ۴ میلیارد دلار خواهد شد.
سبحانی با اشاره به اینکه بومی سازی در صنعت فولاد اهمیت بالایی دارد، گفت: در بومی سازی و تولید داخل کار‌های بسیاری توسط واحد‌های مختلف تولیدی صورت گرفته به طور مثال در ساخت بومی ماشین آلات، تجهیزات، قطعات یدکی و قطعات مصرفی جهش خوبی در یک سال گذشته رخ داده است.
رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد افزود: تحریم‌ها و افزایش نرخ ارز باعث شد در زمینه تولید و صادرات فولاد تقویت شویم و تحریم ها نهایتا باعث شد، این صنعت بیشتر به دست تولید کنندگان داخلی بچرخد؛ کار‌های خوبی از جمله رونمایی از سامانه جامع بومی سازی انجام شد. در سامانه جامع بومی سازی تامین کنندگان ماشین آلات و تجهیزات خود را معرفی و واحد‌ها فولادی می‌توانند نیاز خود را در آنجا رفع کنند.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0