031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

صادرات محصولات فولادی ذوب آهن افزایش پیدا می کند
شنبه 20 دی 1399 بازدید : 120

 

 

مجتمع ذوب آهن اصفهان با با بهره برداری از کوره شماره ی یک بعد از پنج سال توانست در حال حاضر با سه کوره با تولید ظرفیت سه میلیون تنی به تولید خود رونق بخشد. ظرفیت اسمی کوره ی یک فولاد ذوب آهن به طور میانگین با ظرفیت 800 تن می تواند فعالیت کند. اما از چشم انداز های فولاد ذوب آهن در سال 1400 این کوره تولید خود را به 600 هزار تن می رساند. میزان تولید این دو کوره قبل از راه اندازی دو میلیون و پونصد هزار تن بوده و هم اکنون با اضافه شدن کوره ی سوم قصد دارد میزان تولید خود را به سه میلیون تن برساند.


مهرداد تولاییان با بیان این که محصول استخراجی از این کوره چدن است، افزود: طبیعتا درصد زیادی از این چدن می تواند جذب واحدهای فولادسازی شود و پیش بینی کرده ایم که تا سال آینده ۲ میلیون و ۶۰۰ هزار تن فولاد تولید کنیم و بقیه آن را از طریق فروش و صادرات چدن جذب بازار کنیم.

معاون بهره برداری ذوب آهن اصفهان در خصوص دغدغه تامین مواد اولیه کوره شماره یک، تصریح کرد: در کشور هیچ فولادسازی نمی تواند با قاطعیت بگوید که در تامین مواد اولیه مشکلی ندارد، اما خوشبختانه موجودی ذخایر سنگ آهن ذوب آهن در کارخانه مطلوب و از سوی دیگر قراردادهایی برای تامین مواد اولیه مورد نیاز خود منعقد کرده ایم.

وی با بیان این که در بحث کک و زغال نیز برنامه ریزی و قراردادهای خوبی منعقد شده است، پیش بینی کرد مشکل نگران کننده ای برای تامین مواد اولیه ذوب آهن نخواهیم داشت.

تولاییان درباره افزایش توان صادراتی ذوب آهن در پی راه اندازی و بهره برداری از کوره شماره یک، خاطرنشان کرد: پیش از این ذوب آهن زیاد در حوزه صادرات چدن فعال نبود، اما با توجه به این که این مجموعه، تولید چدن مازاد دارد، در نظر داریم تا در چند ماه پایانی امسال تقریبا ۴۰ هزار تن چدن صادر کنیم.

وی با تاکید بر این که راه اندازی کوره شماره یک به طور قطع ارزش افزوده محصولات ذوب آهن را بهبود خواهد داد، گفت: عملیات پیش گرم کوره شماره یک ذوب آهن آغاز و عملیات راه اندازی آن موفقیت آمیز بوده و قرار است این کوره بعد از پنج سال توقف امسال به صورت رسمی به بهره برداری نهایی برسد.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0