031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

ظرفیت فولادسازی ایران با رشد ۵۱ درصدی به ۵۴.۴ میلیون می‌رسد
چهارشنبه 8 مرداد 1399 بازدید : 366

 

سازمان همکاری اقتصادی و توسه (OECD) ، در گزارشی آخرین تحولات ظرفیت فولادسازی دنیا را منتشر کرد. در این گزارش پیش بینی شده که ظرفیت فولادسازی ایران در دوره سه ساله 2020 تا 2022 با 51 درصد رشد به 54.4 میلیون تن در سال خواهد رسید، این در حالیست که در این دوره رشد ظرفیت فولادسازی دنیا بین 2 تا 3 درصد خواهد بود. در میان کشورهای عمده تولیدکننده فولاد ، ایران بالاترین رشد ظرفیت فولادسازی را خواهد داشت.
براساس گزاش این سازمان 58.2 میلیون تن پروژه فولادسازی در حال ساخت در دنیا وجود دارد که در فاصله بین سالهای 2020 تا 2022 میلادی به بهره بردای خواهند رسید. با فرض اینکه این پروژه ها به بهره برداری برسند و واحدهای فولادسازی موجود تعطیل نشوند، در این دوره سه ساله 2 تا 3 درصد به ظرفیت فولادسازی دنیا اضافه خواهد شد.

اکنون یکی از مشکلات بازار فولاد، مازاد عرضه فولاد می باشد و با پروژه های جدید فولادسازی ، ممکن است این مازاد عرضه تشدید شود.
سازمان همکاری اقتصادی و توسعه همچنین گزارش داده است که جمعا ۲۰.۱ میلیون پروژه فولادسازی نیز در دنیا در مرحله برنامه‌ریزی قرار داد که ساخت آن‌ها هنوز آغاز نشده است.

 

شرق آسیا و خاورمیانه مرکز پروژه‌های جدید
براساس گزارش سازمان همکاری اقتصادی و توسعه ، بیشترین میزان افزایش ظرفیت فولادسازی در دنیا در دوره سه ساله 2020 تا 2022 در آسیا و خاورمیانه روی خواهد داد.

پیش بینی می شود با وضعیت پروژه های موجود که ظرفیت فولادسازی در آسیا ، در این دوره 27 میلیون تن افزایش پیدا کرد. 
افزایش ظرفیت فولادسازی در خاورمیانه نیز در فاصله بین سال‌های ۲۰۲۰ تا ۲۰۲۲، ۱۹ میلیون تن خواهد بود که بیشترین آن مربوط به ایران خواهد شد. 

 

رکودشکنی ایجاد ظرفیت تولید فولاد در ایران
سازمان همکاری اقتصادی و توسعه با نام بردن از پروژه‌های فولادسازی در حال ساخت در ایران ، پیش‌بینی کرده است که ظرفیت فولادسازی در کشورمان در پایان سال ۲۰۲۲ به ۵۴.۴ میلیون تن در سال برسد. در پایان سال ۲۰۱۹ ، ظرفیت فولادسازی در ایران ، ۳۶ میلیون تن بوده و این به معنی رشد قابل توجه ۵۱ درصدی ظرفیت فولادسازی ایران خواهد بود.
 در سالیان گذشته در کل خاورمیانه شاهد رشد سریع ظرفیت فولادسازی بوده است: ظرفیت فولادسازی در این منطقه از 33.1 میلیون تن در سال 2010 به 65.1 میلیون تن در سال 2019 رسید هک حدود 97 درصد رشد را نشان می دهد.
سازمان همکاری اقتصادی و توسعه نوشته است که ظرفیت فولادسازی ایران در سال ۲۰۱۹ ، ۲.۸ میلیون تن افزایش یافته است.
اهمیت رشد سریع ظرفیت فولادسازی در این به اندازه ای بوده که سازمان همکاری اقتصادی و توسعه عنوان کرده که در گزارشات بعدی تحولات فولادی ایران را با جزئیات بیشتری بررسی خواهد کرد.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0