30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

عایق های رطوبتی
چهارشنبه 31 اردیبهشت 1399 بازدید : 331

 

عایق های رطوبتی پوششی برای محافظت می باشند و برای پشت بام ،دیوار، کف، تاسیسات، لوله ها و ...... در برابر نفوذ آب و رطوبت استفاده می شود. از عایق های حرارتی برای جلوگیری از رطوبت خاک و بارندگی های شدید در بدنه یا سطح دیواره یا زمین استفاده می شود، که در جهت کنترل رطوبت نیز بکار برده میشود. نم و رطوبت از عواملی هستند که در ساختمان سازی می توانند تاثیر نامطلوبی را از خود برجای بگذارند. جذب رطوبت توسط دیوار باعث میشود دیوارها متورم شوند. و روکش های گچی دچار ترک خوردگی ، قارچ و کپک شوند.
 عایق های رطوبتی انواع گوناگونی دارند هرکدام نسبت به دیگری از مزایا و معایبی برخوردار می باشند. از جمله عایق های رطوبتی رایج ، عایق های قیرگونی است. عایق های قیرگونی از خاصیت چسبندگی بالا، نفوذناپذیری در برابر آب و مقاومت بالا در برابر موادشیمیایی و نمک ها بهره مند می باشد. از جمله مزایای این عایق قیرگونی می توان به عدم تغییرشکل در برابرهرگونه فشار، و همچنین به صرفه بودن قیمت این عایق نسبت به عایق های دیگر اشاره کرد. 
عایق های رطوبتی پیش ساخته از دیگر انواع عایق ها هستند. این عایق ها از لایه های پلی استر تهیه می شوند و مقاومت بالایی در برابر انبساط و انقباض دارند وتا دمای 130 درجه ی سانتی گراد مقاومت خوبی از خود نشان می دهند. کوتاه بودن طول عمر این عایق ها ،هزینه ی بالا در تولید اینگونه، عایق ها از معایب آن می باشند.همچنین این عایق ها در برابر اشعه ی ماوراء بنفش تجزیه می شوند و بعد از گذشت 6 ماه از تاریخ تولید فاسد شده. عایق های رطوبتی پیش ساخته لایه ای از پشم شیشه و پلی استر می باشد که هر دو طرف آن با قیر پوشانده می شود. عایق های رطوبتی مایع به صورت مایع و با استفاده از دستگاه اسپری و قلمو بر روی سطوح قابل اجرا می باشند. برای نصب این گونه عایق ها الزاماتی را باید رعایت کرد، ازجمله تمیز بودن سطوح ، عدم وجود هرگونه سطح برآمده یا شیب دار.
 عایق های رطوبتی مایع قابلیت چسبندگی به سطوح ، ضداشتعال بودن ، قابلیت رنگ پذیری را دارا می باشد. به طور کلی عایق های رطوبتی در ساختمان سازی کاربرد ویژه ای دارند و از رطوبت های ناشی از عوامل خارجی جلوگیری کرده و باعث میشوند دوام ساختمان در برابر رطوبت حفظ شود.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0