031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

عوارض برای صادرات سنگ آهن
دوشنبه 7 بهمن 1398 بازدید : 367

رضا انصاری عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: وضع عوارض برای صادرات سنگ آهن اقدامی مناسب در سوی تکمیل زنجیره ی تولید آهن و فولاد در داخل است، گرچه ممکن است این سیاست در کوتاه مدت عوارضی به دنبال داشته باشد ولی در بلند مدت به سود کشور است چراکه از یک طرف سیاست های اقتصاد مقاومت اجرا شده و از طرف دیگر رونق تولید محقق می شود.
تکمیل زنجیره تولید فولاد باعث اشتغال زایی در کشور می شود.

نماینده مردم داراب و زرین دشت در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه تکمیل زنجیره تولید فولاد در داخل کشور موجب اشتغالزایی می‌شود، افزود: سیاستگذاران باید در اخذ هر تصمیمی به دنبال کاهش عوارض آن باشند که برای تحقق این مهم باید فرآیند سیاست‌گذاری در حوزه صنایع معدنی با مشارکت ذی‌ نفعان آن از جمله انجمن‌های تولیدکننده سنگ معدن، آهن، فولاد، کارشناسان دولت و... باشد.

ایشان با بیان اینکه فرآیندهای سیاست گذاری در کشور مشکل دارد اظهارکرد: وضع عوارض برای صادرات سنگ آهن سبب می شود تولید کنندگان خرد سنگ آهن متضرر شوند ولی این تصمیم برای تکمیل زنجیره ی تولید لازم است. بنابراین باید با تدابیر درست جلوی آسیبهای احتمالی آنها را گرفت.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0