031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

فروسیلسیم
یکشنبه 3 فروردین 1399 بازدید : 542

فروسیلسیم آمیژانی است از آهن و سیلسیم است که از طریق حرارت، ذوب و احیای اکسیدآهن، سیلسیس(کوارتز) توسط مواد کربنی مثل زغال سنگ، کک متالوژی و سمی کک در کوره های قوس الکتریکی تولید شده همچنین فروسیلسیم یکی از پرمصرف ترین و پرکاربرد ترین فروآلیاژهاست و به عنوان اکسیژن زدا و جوانه زدا در صنایع فولاد و چدن بوده، فروسیلسیم در صنایع ریخته گری نیز مصرف عام دارد.


کاربرد فروسیلسیم:


در کارخانه های فولاد سازی به عنوان منبع تامین سیلسیم استفاده می شود. همچنین در تمام فولاد های ساده ی کربنی، کم آلیاژی و پر آلیاژی به منظور اکسیژن زدایی استفاده شده و در فرآیند تولید فروآلیاژ ها به روش سیلیکوترمیت به کار می رود. سیلسیم نیز نقش عنصر آلیاژی در تولید فولاد های الکتریکی که در هسته ی ترانسفورماتور ها و الکترو موتور ها استفاده می شوند را دارد. 


کاربرد های متنوع فروسیلسیم:


1)اکسیژن زدایی در فولاد سازی
2)عنصر آلیاژی در تولید فولاد و چدن
3)جوانه زدایی در ریخته گری چدن های خاکستر
4)ماده ی احیا کننده در تولید سایر فروآلیاژ ها


همچنین پودر میکروسیلیکا در فرآیند تولید فروسیلسیم در کوره های قوس الکتریکی به دست می آید و پودر میکروسیلیکا خاصیت سوپرپوزولانی دارد و در بتن ریزی به کار برده می شود.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0