031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

فناوری نانو و ساختمان های قدیمی
چهارشنبه 27 فروردین 1399 بازدید : 522

محققان با فناوری نانو یک سری از عایق های حرارتی به خصوصی را برای ساختمان های قدیمی طراحی کرده اند که این محصولات بر مبنای آئروژل های نانو متخلخل با کیفیت بالا تولید می شود. این آئروژل ها از جامدات نانوی متخلخل با تخلخل در ابعاد 2 تا 5 نانومتر تولید می شود که بیش از 97 درصد تخلخل آن ها با هوا پر شده است. این آئروژل ها به جهت آبگیر تولید می شود و کاملا به صورت طبیعی ساخته می شود تا به محیط زیست آسیب نرساند. این عایق ها ضخامت کمی دارند و برای عایق کاری لوله هایی که در ساختمان دمای بالایی دارند استفاده می شوند به ترتیبی که ایزولاسیون با استفاده از آئروژل ها می تواند حرارت میان داخل لوله ها راکاهش دهد.. این عایق ها نیز به سبب اینکه رطوبت را به خود جذب نمی کند، محبوبیت خاصی دارند در صورتی که عایق هایی مانند پشم شیشه و پشم سنگ از این مزیت برخوردار نیستند.
استحکام بالای این عایق ها و همچنین تحمل اعمال فشار با توجه به ساختار نانومتری باعث شد تا طول عمر بالایی داشته باشد. این عایق ها همچنین ضدحریق هستند و دمایی بین 1200 تا 1300 درجه ی سیلسیوس را تحمل می کند. آئروژل ها نیز کاملا نسوز بوده و در تماس با شعله ی مستقیم، مواد سمی و دود تولید نمی کند. عایق های آئروژل بیشتر در بخش های ساختمان سازی صنایع نفت و گاز و خانه های قدیمی کاربرد ویژه ای دارد.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0