031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

فولاد چگونه باعث ایجاد اشتغال می شود ؟
پنج شنبه 3 بهمن 1398 بازدید : 775

صنعت فولاد به عنوان صنعتی که در شرایط سخت تحریم و با تمامی محدودیت های بین المللی در عرصه ی رشد اقتصادی و تولید تاثیر بسزایی داشته همچنین توانسته نیاز داخلی خود را تامین کند. صنعت فولاد علاوه بر رشد اقتصادی کشور به ایجاد اشتغال کمک می کند که از دست آورد های مهم است.
در این شرایط که دولت در مضیقه ی مالی است و طرح های فولادی را کاهش داده صنعت فولاد همچنان با سرمایه های داخلی خود نه تنها تولید را رشد داده و به ظرفیت سازی برای آینده پرداخته بلکه طرح های توسعه ی صنعت فولاد باعث عدم وابستگی به خارج و همچنین کشور برای تامین مواد اولیه صنایع پایین دستی از خودرو سازی تا تولید لوازم خانگی خودکفا شده است.
بر اساس آمارهای اعلام شده جمعا 800 هزار نفر در مجموعه ی معدن و صنایع معدنی کشور به کار اشتغال دارند که بیش از 150 هزار نفر در صنعت فولاد مشغول به کار هستند.
بر طبق برنامه ریزی وزارت صنعت و معدن و تجارت تولید فولاد در سال 98 به 26 میلیون تن خواهد رسید. اکنون صنعت فولاد کشور توانسته به جایی برسد که حدودا دو برابر نیاز داخلی را تولید می کند که با این آمار اعلام شده صادرات کشور رو به رشد خواهد رفت. صنعت فولاد مدعی است که در سال آینده با 28 میلیون تن تولید و 12 میلیون تن صادرات فولاد رو به رو می شویم.
با اینکه ظرفیت تولید فولاد کشور در سال جاری 36 میلیون تن است اما مسئله این است که اکثر کارخانه های ذوب و فولاد کشور با مشکلاتی در تولید مواجه هستند که بخشی از آن به شرایط تامین مواد اولیه مربوط می شود. طبق گفته ی مقامات مسئول اگر در 9 ماهه ی سال جاری چهار میلیون تن سنگ آهن از کشور صادر نمی شد می توانست به فولاد تبدیل شود و ارزش افزوده ی آن در ایران باقی می ماند.
 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

1