031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

قیمت‌گذاری در چرخه تولید فولاد باید اصلاح شود
جمعه 16 آبان 1399 بازدید : 172

دکتر "محمدرضا پورابراهیمی" شامگاه ۱۵ آبان‌ماه در نشست مشترک وزیر صمت با فعالان اقتصادی استان کرمان با اشاره به وضعیت واگذاری اختیارات شورای معادن به استان‌ها گفت: مغایرت‌های بخشنامه ای باید برطرف شود ضمن آنکه باید این موضوع را مدنظر داشت که ۴۰ درصد از ظرفیت های معدنی در استان کرمان است بنابراین می طلبد اختیارات شورای معادن این استان نیز بیشتر باشد.

وی از کم آبی استان کرمان سخن به میان آورد و اظهار کرد: کم آبی یکی از مشکلات اساسی استان کرمان است لذا باید به زودی عملیات اجرایی فاز دوم خط انتقال آب از خلیج فارس به فلات مرکزی ایران و به ویژه استان کرمان را اجرا کنیم.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی به موضوع قیمت گذاری سنگ آهن در پروسه چرخه فولاد اشاره کرد و افزود: وضعیت قیمت‌گذاری در چرخه جریان فولاد باید اصلاح و این قیمت گذاری باید از ابتدا یعنی تولید سنگ‌آهن آغاز شود. متاسفانه بعضی از معادن زغال سنگ استان کرمان به دلیل قیمت‌گذاری فعلی در حال تعطیلی هستند زیرا قیمت نهایی تولید زغال سنگ چندین برابر قیمت اولیه آن است.

رییس کمیسیون اقتصادی مجلس در نظر گرفتن بسته‌های پیشنهادی و تشویقی صادرات را امری الزامی دانست و تصریح کرد: یک مجموعه حمایتی برای صادرکنندگان در نظر داریم تا به صادر کنندگان رتبه اول مزیت های ویژه ای را اختصاص دهیم تا صادر کنندگان برتر حدمات ویژه ای را دریافت کنند.

پورابراهیمی ادامه داد: در شرایطی که تراز تجاری کشور منفی بود، اما تراز تجاری استان کرمان نسبت به هفت ماهه سال قبل ۲۰ درصد افزایش داشته که نشان می‌دهد کرمان استان صادراتی است. 

وی خاطر نشان کرد: در حوزه قوانین و مقررات، در مجلس و کمیسیون اقتصادی این آمادگی را داریم که اگر دولت و بحش خصوصی پیشنهادی برای اصلاح قوانین و مقررات در بازه کوتاه مدت دارند، همراهی کنیم.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0