031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

لوله استیل
شنبه 16 آذر 1398 بازدید : 608

لوله استنلس به دلیل مقاومت بالا در برابر خوردگی یکی از پرکاربرد ترین لوله های مهندسی است. مقاومت بالای این محصول به علت وجود مقدار قابل توجهی از کروم است.
لوله استیل همان گونه که از نامش پیداست از جنس استیل است و ویژگی های این آلیاژ را داراست.این محصول در صنایع مختلف کاربرد دارد و استفاده از این نوع لوله باعث سهولت در انتقال انواع تولیدات شده است.

 


انواع لوله استیل:

 


لوله استیل بدون درز از استیل 300 ساخته شده است و شامل انواع لوله 304،321،310 و لوله دابلکس است.
لوله استیل درز دار که استیل 300 در ساختار آن به کار رفته است و لوله 304، 316 و لوله دابلکس از انواع آن است.

 

 

ساختار لوله استیل:

 


وجود استیل در لوله استیل موجب می شود که این لوله در برابر خوردگی مقاوم باشد؛ علت آن وجود کربن در ساختار آلیاژ استیل سازنده لوله است. کربن ماده ای است که در زمان ساخت آلیاژ استیل به آهن اضافه می شود و باعث افزایش مقاومت لوله استیل در برابر عوامل محیطی می شود.
وجود کربن در لوله استیل علاوه بر مقاومت لوله استیل باعث افزایش سختی آن نیز می شود، این ویژگی با انعطاف پذیری لوله رابطه عکس دارد در نتیجه میزان کربن باید به اندازه ای باشد که انعطاف پذیری لوله را از بین نبرد.

 


کاربرد لوله استیل:

 


لوله های استیل بر اساس ویژگی های استیل ساختاری آن در زمینه های گوناگون مورد استفاده قرار می گیرند. در سیستم آبرسانی و تصفیه فاضلاب و تصفیه ی آب لوله استیل کاربرد دارد. پالایشگاه نفت، گاز و سیستم انتقال گاز و نفت از مواردی است که به وفور از لوله استیل استفاده می شود. در قسمت های مختلف تولیدات دارد و تولید مواد غذایی و تولید انواع مواد شیمیایی کاربرد های فراوان دارد.
لوله استیل نوع 304 که در صنایع استفاده می شود در قسمت های گرفتن سختی آب و فشرده سازی هوا کارایی دارد.
لوله استیل نوع 316 نیز که در صنایع کاربرد دارد در مواردی که بخش نمونه گیری وجود دارد از این محصول استفاده می شود.
لوله استیل نوع 317 در سیستم انتقال آب دریا کاربرد دارد.
لوله استیل 201 دارای ضخامت  0  و  4  میلی متر است تا 2 میلی متر و در شاخه های 6 متری تولید می شود.

 


انواع لوله استیل در صنعت تولید مواد غذایی:

 


1-لوله استیل نوع 304 که در قسمت مطلوب کردن آب و فشرده سازی هوا برای تولید مواد غذایی مورد استفاده قرار می گیرد.
2-لوله استیل نوع 316 که در قسمت گرفتن نمونه در تولید مواد غذایی کاربرد دارد.
لوله های استیل که در صنایع غذایی مورد استفاده قرار می گیرد دارای کروم است.وجود کروم در این نوع لوله استیل باعث ایجاد مقاومت خوب این لوله در برابر خوردگی است. برای اینکه لوله استیل مورد استفاده در صنایع غذایی در برابر زنگ زدگی مقاوم باشد میزان کروم آن باید تا 12 درصد افزایش یابد.

 


لوله استیل نرده:

 


نوعی لوله است که در صنعت ساختمان سازی مورد استفاده قرار می گیرد و نوعی وسیله برای دکوراسیون منزل است.این نوع لوله استیل در نمای خارجی و داخلی انواع ساختمان ها به عنوان نرده یا حفاظ کاربرد دارد.
انواع لوله استیل نرده:
لوله استیل نرده 201
لوله استیل نرده 202
لوله استیل نرده 304

 


ضخامت:

 


لوله استیل با ضخامت های  4  و  0  الی  2  میلی متر و سایزهای 16 الی 75 تهیه می شود.

 

 

لوله استیل درز دار:

 


نوع دیگری از لوله استیل با توجه به نوع ساخت آن استیل درز دار نام دارد که در کارخانه جات تولید دارو، مواد غذایی و مواد شیمیایی استفاده می شود.
لوله استیل درزدار در کشور چین و تایوان تولید می شود. این لوله در متراژ 6 متر تولید می شود؛ البته متراژهای دیکر نیز تولید می شود.ضخامت آن در اندازه های 1.2 تا 30 برحسب اینچ وجود دارد و در انواع مختلف 304 و 316 و 321 موجود است.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0