031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

لوله های دکوراتیو
پنج شنبه 28 آذر 1398 بازدید : 652

 

لوله استیل دکوراتیو چیست 

 

لوله استیل دکوراتیو لوله ای درزدار میباشد که دارای ضخامت نسبتا کم است که نام دیگر آن لوله استیل درزدار میباشد. 

لوله استیل دکوراتیو از ورق استنلس استیل ساخته شده است که در آلیاژهای مختلفی براساس استاندارد AISI 304 تولید میگردد که معمولا به صورت لوله های گرد ساخته میشوند و به بازار عرضه میشود . 

این لوله ها معمولا بدون درز و جوش ساخته و طراحی میشوند ، از همین رو میتوان در اتصالات پیچ و مهره ای از آن ها استفاده کرد و اتصال دهنده های بسیار خوبی محسوب میشوند . 

برای ساخت آلیاژ استیل از کربن 2 درصد استفاده میکنند که این کربن سبب میشود لوله ها در برابر خوردگی مقاومت از خود نشان دهند . همچنین وجود کربن در این لوله ها موجب ایجاد مقاومت در برابر تغییرات آب و هوایی و عوامل محیطی نیز میشود . 

این نوع لوله ها یکی از بهترین و زیباترین لوله ها به منظور دکوراسیون داخلی میباشد . از آنجایی که این لوله ها حاوی مقداری کروم ، منگنز و نیکل میباشد ، دارای مقاومت نسبتا بالایی میباشد . 

 

 

 

 

انواع لوله استیل دکوراتیو 

 

انواع لوله استیل دکوراتیو عبارتند از :

 

1.لوله استیل نازک

2.لوله استیل طرح دار

3.لوله استیل طلایی

4.لوله استیل خش دار

5.لوله استیل مات 

 

که حال به بررسی هرکدام به صورت جداگانه میپردازیم .

 

 

لوله استیل نازک 

 

یکی از انواع لوله ها دکوراتیو استیل ، لوله استیل نازک میباشد که در قطر و ضخامت کم ساخته میشود . این نوع لوله ها از ورق های استیل نازک ساخته میشوند . 

از آن جایی که این لوله ها دارای زیبایی و ظرافت منحصر به فرد میباشند ، در زیباسازی منازل و محل های کار بسیار مورد استفاده قرار میگیرند . 

 

 

 

 

لوله استیل طرح دار 

 

این نوع لوله ها دارای ضخامت های متفاوتی میباشد و از همین رو دارای کاربری های متفاوتی میباشند . در واقع سطح لوله های استیل طرح دار با استفاده از روش های خاص مکانیکی طرح داده میشوند . 

امروزه لوله های استیل طرح دار دارای بیشترین کاربرد در جهت زیباسازی و دکوراسیون داخلی میباشند . همچنین این نوع لوله ها برای کاربری های خاص نیز ساخته میشوند که برخی از این کاربری ها عبارت هستند از دستگیره آسانسور ، محافظ بالکن ، محافظ استخر ، استفاده در راه پله و آشپزخانه . 

 

 

 

 

 

 

لوله استیل طلایی

 

عمده کاربرد لوله های استیل طلایی در دکوراسیون داخلی منازل میباشد . این لوله ها در ضخامت ها و اندازه های مختلفی تولید میشوند . 

 

 

 

 

لوله استیل خش دار 

 

یکی دیگر از انواع لوله های استیل دکوراتیو ، لوله های استیل خش دار میباشند که دارای انواع مختلفی هستند . عمده کاربرد این نوع لوله ها در جهت مصارف تزئینی میباشد . یکی دیگر از کاربردهای این نوع لوله ها استفاده در فضاهای بیرونی میباشد . 

این نوع لوله ها به دلیل داشتن طراحی خاص ، دیرتر دچار خرابی میشوند . لوله های استیل خش دار در رنگ های مسی ، طلایی و نقره ای تولید و عرضه میگردد . 

 

 

 

 

لوله استیل مات 

 

ارزان ترین و رایج ترین لوله استیل دکوراتیو موجود در بازار ، لوله استیل مات میباشد . از این نوع لوله ها برای دستگیره های آسانسورها ، راه پله های داخل ساختمان ها ، برج ها ، حفاظ محوطه ها و ... استفاده میکنند . 

این نوع لوله استیل ها چون مات هستند اگر با جایی برخورد کنند یا چیزی بر سطح آن ها کشیده شود ، در صورت خش دار شدن کیفیت و مرغوبیت خود را از دست نمیدهند . از همین رو این نوع لوله ها مناسب استفاده در مکان های عمومی میباشند . 

 

 

 

ویژگی های لوله استیل دکوراتیو 

 

باتوجه به آنکه لوله های استیل دکوراتیو بسیار پرکاربرد هستند ، برخی از ویژگی های این لوله ها عبارتند از : 

 

1.این لوله ها در مقابل خوردگی مقاومت بالایی از خود نشان میدهند . 

2.این نوع لوله ها در برابر تمامی شرایط های آب و هوایی سازگار هستند . 

3.لوله های استیل دکوراتیو قابل بازیافت هستند و 100 درصد آن ها بازیافت میشود و سپس با ذوب کردن استیل های ضایعاتی ، قالب گیری صورت میگیرد . 

4.این لوله ها کاملا ضدزنگ میباشند . 

5.لوله های دکوراتیو در براب ضربه بسیار مقاوم هستند و دچار تغییر شکل نمیشوند . 

6.رنگ آن ها به سادگی دچار تغییر نمیشود . 

 

 

اتصالات دکوراتیو 

 

اتصالات دکوراتیو را میتوان در هر بخشی استفاده کرد . برخی از اتصالات دکوراتیو وجود دارد که علاوه بر اتصال ، موجب ایجاد نمایی زیبا در ساختمان میشود . 

پرمصرف ترین اتصالات دکوراتیو اتصالات استیل میباشد . انواع اتصالات دکوراتیو عبارتند از : اتصالات برنجی ، اتصالات آهنی و اتصالات سربی . 

 

 

 

 

سایزهای مختلف لوله های استیل دکوراتیو 

 

قطر این لوله ها از 10 میلی متر تا 102 میلی متر میباشد . همچنین ضخامت این نوع لوله ها از 0.8 میلی متر تا 2 میلی متر است و طول این لوله ها معمولا 6000 میلی متر میباشد . 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

1