031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

لوله گوشتدار چیست؟
یکشنبه 28 مهر 1398 بازدید : 721

لوله های گوشتدار محصولات فولادی هستند که به دلیل ضخیم بودن دیواره ها به آن ها لوله های گوشتی یا فولادی ضخیم می گویند.این محصولات بسیار ضخیم امکان جوش ندارند و تفاوت مهم آن ها با لوله های درز مستقیم در همین مورد است.با توجه به روش تولید این محصولات یا اندکی متفاوت در زیر مجموعه ای از انواع لوله مانیسمان قرار می گیرند.در پروژه های بزرگ یا انتقال مایعات بین شهری از محصول مذکور استفاده می شود.
در تعریف دیگری از لوله گوشتدار آن را لوله تیوب خالی که برای انتقال محصولات و فشار است ، معرفی کرده اند. این محصولات شامل سیال ، گاز فاضلاب ، پودرها ، دانه های ریز و یا خیلی ریز و...


 

کاربرد لوله گوشتدار:

 


موارد صنعتی
انتقال مایعات
ماشین سازی
پروژه های پتروشیمی 
محصولات تحت فشار
انتقال آب در مشسافت های طولانی


لوله های گوشتدار معمولا در شرایط محیطی سخت کاربرد دارند و با توجه به اینکه ضخامت تیوب فولادی بسیار بالاست طبیعتا وزن آن نیز بالاتر از حد معمول است و بر همین اساس ارزش و قیمت پایه ی آن نسبت به محصولات معمولی بالاتر است.

 


تولیدکنندگان لوله صنعتی ضخیم:

 


مهم ترین تفاوت لوله های ضخیم و نازک (دوجداره) تکنولوژی به کار رفته در شیوه ی تولید و کاربرد آنهاست.محصولات ضخیم تر با استفاده از نورد گرم و محصولات نازک تر با استفاده از نورد سرد تولید می شوند.با توجه به این شیوه ی تولید خواص مکانیکی آن ها متفاوت است. برای تولید لوله گوشتدار صنعتی از شمش فولادی استفاده می شود.
این محصولات در ایران در کارخانه فولادسازی اهواز ، فولاد سمنان و پروفیل تولید و عرضه می شوند.
تنوع لوله های فولادی باعث شده متقاضیان حق انتخاب بیشتری داشته باشند.تولید این محصولات براساس استاندارد های ملی و بین المللی انجام می شود.در واقع لوله های صنعتی حاصل فرآیند های حرارتی بر روی شمش های فولادی هستند.

 


ویژگی های لوله گوشتدار(لوله ماهیچه ای):

 


مستحکم بودن                        قابلیت عدم جوش پذیری 
 وزن بالا                                قابل استفاده در پروژه های عظیم
تحمل فشار                            مقاومت بسیار بالا
ضخامت

 


شیوه ی تشخیص لوله گوشتدار صنعتی:

 


این لوله ها برای انتقال مایعات مورد استفاده قرار می گیرند اما با توجه به ضخامت زیادی که دارند به لوله های ضخیم بار نیز معروف هستند. این محصولات همانند لوله های درز مستقیم یا مانیسمان از فرآیند نورد با ماده اولیه شمش فولادی تولید و عرضه می شوند.انواع لوله های ضخیم براساس سایز تقریبی نام گذاری می شوند.به عنوان نمونه محصولاتی با ضخامت 10 میلی متر با نام گوشتدار 10 میل و محصولی با ضخامت 20 میلی متر با نام گوشتدار 20 میل شناخته می شوند.

 


ویژگی بارز این محصول:

 


سازگاری با شرایط سخت             قرار گرفتن در محیط های مرطوب و مستعد بارش
کارایی در فواصل زیاد                 مقاومت بسیار بالا

 


برای محسبه ی دقیق ضخامت این محصول می توان قطر بیرونی و درونی را از یکدیگر کسر نمود تا ضخامت محصول به صورت تقریبی مشخص شود.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0