031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

میراگر در ساختمان سازی
ﺳﻪ شنبه 17 تیر 1399 بازدید : 333

 

میراگر در ساختمان کاربرد بسیاری دارد از میراگر برای کنترل ارتعاش در سازه های ساختمانی استفاده می شود. از آن جایی که در طول مدت زمان ساخت سازه ها نیروهای زیادی به سازه وارد می شود میراگر می تواند نیروهای ناشی از حرکت پایه سازه ها و یا زلزله را کنترل کند. حذف خسارت های جانی احتمالی در حین و بعد از وقوع زلزله از مهم ترین هدف برای نصب این سازه ها می باشد. کاهش هزینه های تعمیر و بازسازی بعد از زلزله و کاهش آسیب ها و خسارت های مالی از دیگر مزایای نصب میراگر در ساختمان می باشد. کاهش نیروهای وارد بر سازه با استفاده از جداسازی پایه و میرا نمودن نیروی زلزله در قسمت های محدودی از سازه که به عنوان میراگر شناخته می شوند در طول سال های جاری با استقبال زیادی مواجه شده. به طور کلی میراگرها انواع مختلفی دارد و برای کاهش و مستهلک نمودن نیروی زلزله مورد استفاده قرار می گیرد. میراگرها در واقع سیستمی می باشد که کنترل ارتعاشات در سازه را به عهده می گیرد.

مزایای استفاده از میراگرها:

در دسترس بودن مصالح و همچنین تکنولوژی ساخت مورد نیاز.

مستهلک بودن حجم قابل توجهی از انرژی ورودی به سازه با استفاده از ظرفیت بالای جذب انرژی در فلزات به خصوص فولاد.

کنترل ارتعاشات خفیف در سازه که در ناحیه ی خطی مصالح میراگر است و همچنین افزایش سختی جانبی سازه در ناحیه ی خطی.

کاهش هزینه های تعمیر و بازسازی سازه بعد از زلزله های شدید یا نسبتا شدید.

میراگرها به طوری کلی در کاهش هزینه های ناشی از بازسازی به طور کلی عملکرد مناسبی را ایجاد می کند و به همین دلیل سبب می شود تا ارتعاشاتی که در اثرزلزله یا حوادث طبیعی دیگر اتفاق می افتد را کاهش دهد. همچنین میراگر انواع مختلفی دارد که هر کدام به روش های گوناگون و کاربردهای مختلف می تواند از هزینه های ناشی از تعمیر بکاهد. 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0