30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

ورق آجدار
شنبه 21 تیر 1399 بازدید : 172


ورق های آجدار را بیشتر به منظور کاهش اصطحکاک بر روی سطح استفاده می شود. این ورق جز ورق های گرم محسوب می شود و برجستگی هایی همانند عدسی – لوزی و یا الماسی شکل بر روی ورق ها وجود دارد.اصلی ترین کاربرد ورق های آجدار در سطوح شیب دار می باشد. که سبب میشود از لیز خوردن افرا جلوگیری کند.
به طور کلی ورق های آجدار در انواع نوع کاربردهای گوناگونی دارد و همچنین هنگام بارش باران آب بر روی سطح ورق جمع می شود. در بین محصولات ورق ، ورق آجدار از جمله پرکاربرد ترین ورق محسوب می شود که این ویژگی سبب شده که با صادرات ورق آجدار و همچنین کاهش واردات و ارزهای خارج شده از کشور باشیم.
کاربرد ورق های آجدار :
این ورق اصولا در سطوحی که امکان لیز خوردن افراد زیاد باشد استفاده می شود. برای ساخت دستگاههای صنعتی و لوازم خانگی استفاده به عنوان حفاظ در منطقه های حساس مثل منطقه های نظامی می باشد. در راه سازی ساخت پله های اضطراری و دیواره های آسانسور ،ساخت پل ها ، کف اتاق وانت بارها و ماشین های سنگین...
مراحا تولید ورق های آجدار :
در طی فرآیند نورد گرم ، ابتدا شمش فولادی وارد کوره می شود بعد از آن که در طی عملیات های گوناگون به ورق تبدیل شد به مرحله ی آجدار شدن می رسد. ضخامت ورق های آجدار بین یک و نیم تا 10 میلی متر بوده و به دوشکل فابریک و رول در بازار عرضه می شود. در بیشتر مواقع به صورت شیت عرضه می شود.نوع ورق های آجدار پرسی در بازار به صورت ساده عرضه می شود که فقط با یک دستگاه روی آن فرورفتگی هایی ایجاد می شود.اما در نوع فابریک تولید ورق های آجدار یک لایه آج اضافه می شود که وضع این نوع ورق بیشتر از نوع پرسی آن میباشد.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0