صداقت                                                                                                           30 - 100 - 910 - 021

کیفیت                                                                                                                3202 - 031        

رضایتمندی مشتری                                                                                              30 - 100 - 910 - 031

 

ورق گالوانیزه ذوزنقه
چهارشنبه 27 شهریور 1398 بازدید : 550

این محصول شکل خاصی از ورق گالوانیزه است. ورق گالوانیزه ذوزنقه از نظر ظاهری، ابعاد و مقاومت فیزیکی با ورق کرکره سینوسی تفاوت هایی دارد. در فرم دهی ورق ذوزنقه محدودیت طولی وجود ندارد.

 

انواع ورق های شیروانی:

•    بدون رنگ گالوانیزه
    رنگی گالوانیزه

 

در تولید این ورق ها از شیوه های فرمینگ زیر استفاده می شود:

    ورق ذوزنقه
    ورق کرکره سینوسی
•    ورق شادولاین
    ورق طرح سفال (پالرومو و ژنوا)
ورق گالوانیزه ی ذوزنقه یکی از محبوب ترین نوع فرمینگ ورق است. این ورق ها ابعاد مختلفی دارند و با توجه به کاربرد و درخواست مشتری تولید می شوند.

 

کاربرد ورق گالوانیزه ذوزنقه:

-    سقفهای شیروانی
-    ویلا
-    سوله های صنعتی و ورزشی
   حصار دور زمین یا ساختمان
   ساخت و ساز داخل ساختمان

نوع جدید کاربرد این محصول که در ساخت و ساز داخل ساختان است به نام دک (Dek) یا عرشه فولادی استفاده می شود و به جای تیرچه سفال در ساخت سقف ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد. از این محصول به عنوان ساندویچ پانل سقفی نیز استفاده می شود.

 

ویژگی های ورق گالوانیزه ذوزنقه:

•    زیبایی و قیمت مناسب
•    نصب سریع و آسان
•    مقاومت در برابر رطوبت
•    وزن سبک و ایمنی بالا در برابر زلزله
    یکپارچه و عدم شکستگی

قیمت ورق گالوانیزه رنگی با توجه به رنگ های متنوع آن متفاوت است و قیمت رنگ های مختلف بر موجودی آن محصول در بازار بستگی دارد. در هنگام خرید این محصول به رنگ آن باید توجه داشت زیرا باید به صورت یکدست باشد و در سطح آن زدگی نباشد. ورق های تولیدی کارخانجات رنگ یکدستی دارند ولی ورق های کارگاهی و دستی دارای زدگی هستند.

 

فرآیند شکل دهی ورق:

در فرآیند شکل دهی ورق، یک ورق فولادی مسطح تغییر شکل پلاستیکی داده و به شکل نهایی تبدیل می گردد. بیشترین فرآیندهای شکل دهی مورد استفاده در صنعت شامل خمش، کشیدگی و کشش عمیق است. ورقهای فولادی گالوانیزه گرم به دلیلی مقاومت بالا در برابر خوردگی کاربرد گسترده ای در صنعت دارند. با توجه به این که ورق فولادی گالوانیزه در فرآیندهای شکل دهی در معرفی تغییر شکل زیادی قرار می گیرد، بنابراین انعطاف پذیری پوشش علاوه بر انعطاف پذیری زیر لایه، ویژگی مهمی است.

 

خواص مکانیکی ورق:

آزمایش کشش تک محوری یکی از آزمایش های ساده ای است که می توان بسیاری از خواص مکانیکی ورق فولادی از جمله خواص تأثیرگذار بر شکل پذیری را به صورت مستقیم یا غیر مستقیم از آن بدست آورد. برخی از این خواص: 

-    استحکام تسلیم
   استحکام کششی
-    ازدیاد طول کل
-    ازدیاد طول یکنواخت
   ازدیاد طول نقطه مستقیم
-    نسبت کرنش مومسان
-    ظریب حساسیت به نرخ کرنش

روش انجام آزمایش کشش بوسیله ی استانداردهای DIN , ASTM ارائه شده است.
به منظور تهیه مقادیر کم با میزان خطای کمتر از دستگاه های کشش اتوماتیک و روش های کامپیوتری استفاده می شود.

 

انواع آزمایش خمش در فرآیند شکل دهی:

    آزمایش خمشی ساده
    آزمایش خمشی اتساعی

در فرآیند خمشی ورق نازک بین دو گیره به همراه قالب خم، محکم بسته می شود با استفاده از یک چکش چوبی ورق بر روی قالب خمیده می شود. بسته به میزان شکل پذیری فلز مورد آزمایش، زاویه خم قالب تغییر می کند. در این آزمایش رعایت نکات زیر لازم است:

-    نسبت پهنا به ضخامت ورق باید بزرگ تر از 8 باشد.
   لبه ی ورق ها باید ماشین کاری شود.
-    جهت طل نمونه ها باید در جهت نورد انتخاب شود.

 

آزمایش خمش ساده:

این آزمون برای ورق های نازک است و در صورتی که نسبت شعاع خمش به ضخامت بزرگ تر از 15 شود خمش همراه با اتساع انجام می شود و دیگر نمی توان از آزمایش خمش ماده استفاده کرد. به همین دلی آزمون خمش اتساعی به کار می رود. در این روش تسمه ای از ورق مورد نظر دو قسمت قالب نگه داشته می شود و با یک پانچ کشیده می شود پانچ نوک مخروطی دارد و حالت کرنش صفحه ای ایجاد می شود. میزان جابجایی پانچ از لحظه تماس با تسمه تا ایجاد ترک و پارگی بر روی تسمه معیاری برام خم پذیری است.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0