031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

پدر فولاد ایران
چهارشنبه 6 فروردین 1399 بازدید : 1108

محمد جابریان از فعالان صنعت فولاد ایران، مدیر عامل مجتمع فولاد آرین سهند و صاحب سهام شرکت ذوب آهن خرمشهر است و پرورش یافته ی مکتب بازار صنعتی ایران است. او بازوی تجاری  بازرگانی پدر بود و بار به دوردست ها از کارخانه به شهرستان ها می فرستاد. کار حجره ی پدرش به تدریج گسترش یافت، روز به روز به بنیه ی مالی خانواده افزوده می شد و در نهایت برادران در این مدت کارخانه ای در دشت قزوین راه اندازی کردند و علاوه بر توزیع به تولید هم کشیده شد.
همزمان با رونق گرفتن تجارت، تولید هم افزایش یافت و این برادران موفق شدند در زمان کم کارخانه ای راه بیندازند. شعار محمد جابریان (نان داغ، فولاد داغ) بود که بر طبق این شعار ورق های فولادی و محصولات آهنی را بلافاصله از خط تولید به عرضه می رساندند. محمد جابریان در سال 78 بلوکی با درصد 50/3 در فولاد خوزستان خریداری کرد؛ در این میان رقابتی تنگاتنگ میانمتقاضیان فولاد بازار بود این کار باعث شد تا از دیگر سهام گذاران این بازار پیشی گیرد. او به همراه برادرش در حدود سه دهه است که در بازار فولاد فعالیت می کند. هم اکنون این مرد که کف بازار فعالیت می کرده در بازار تهران از سرشناس ترین های فولاد به حساب می آید.
از جمله عواملی که باعث رونق گرفتن کار این مرد بزرگ شد کمتر بودن قیمت نسبت به محصولات وارداتی بود که شرایط را برای وارد کردن محصولات مشابه سخت تر کرد به همین ترتیب علاوه بر تولید فولاد، محموله ی بزرگی از فولاد را نیز دریافت کرد بنا براین سم اعظمی از بازار فولاد را در دست گرفت.
محمد جابریان با معامله ی 1364 میلیاردی توانست جز سهام داران بورس تهران شود و کد معاملاتی دریافت نماید اما بزرگ ترین سهامدار بازار فولاد در پی آن است که بی سرو صدا سرمایه اش را از بازار سرمایه خارج کند و خودش را درگیر حواشی فراوان فولاد نکند.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   1