031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

پر کاربردترین کلاس های مقاومت وزنی گریتینگ
دوشنبه 8 مهر 1398 بازدید : 547

 

گریتینگ ها بر اساس مقاومت وزن شان مطابق با استاندارد بین المللی  EN1433 اروپا طبقه بندی می شوند.

 

-    کلاس A15 تحمل یک و نیم تن به ازای هر محور خودرو:

مدل هایی که در این کلاس قرار می گیرند، برای فضاهای تردد عابرین پیاده مناسب است. فضاهایی مثل محوطه های بدون تردد اتومیبیل، آشپزخانه های صنعتی، استخر، موتورخانه و ...

 

-    کلاس B125  تحمل دوازه و نیم تن به ازای هر محور خودرو:

از این کلاس در کف پارکینگ ها، شروع و انتهای رمپ پارکینگ های خصوصی، کف کارخانه ها و فضاهای مشابه که اتومبیل های سبک تردد دارند، استفاده می شود.

 

-    کلاسC250  تحمل بیست و پنج تن به ازای هر محور خودرو:

این کلاس مناسب فضاهای شهری، به عنوان جایگزین نهرهای روسی و یا ابتدا و انتهای رمپ پارکینگ های عمومی با تردد بالاست. در کف سوله هایی که ماشین آلات سنگین تردد دارند نیز از این کلاس وزنی استفاده می شود.
سایز کلاس های مقاومت وزنی عبارتند از: E600، D400، F900، که کاربردهای خاصی دارند. به عنوان نمونه F900  برای کف فرودگاه ها استفاده می شود و تا 90 تن مقاومت دارد.

 

استاندارد گریتینگ:

در ساخت هر قطعه ی صنعتی رعایت اصول و استاندارد ها لازم و ضروری است. استاندارد ساخت گریتینگ مطابق با 532 & 531     MBG     ANSI است همچنین قطعه ی تولیدی را طبق استاندراد گالوانیزه 123     ASTM آبکاری می کنند.
در استاندارد مذکور، آیتم هایی مانند میزان جوشکاری، تلرانس تابیدگی و ابعادی و تلرانس نصب گریتینگ ارائه شده است. در مبحث گالوانیزه نیز، میزان ضخامت آن، شرایط کار، سطح فلز و شیوه ای تحت پوشش معرفی شده است.

 

شرکت های سازنده گریتینگ:

بیشترین تعداد شرکت های سازنده این محصول در شهر اراک مشغول فعالیت هستند. تهران و اصفهان نیز در این زمینه فعال هستند. اکثر شرکت های داخلی سازنده ی این محصول از روش های سنتی جهت برش و پانچ تسمه های گریتینگ استفاده می کنند. برای اولین بار در ایران، اراک توانسته با دستگاه تمام اتوماتیک (PLC) پانچ و برش تسمه ی گریتینگ را طراحی و تولید کند. این امر موجب کاهش نیروی انسانی، افزایش میزان تولید در ساخت محصول می شود.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0