30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

کاربرد های آهک در ساختمان سازی
ﺳﻪ شنبه 6 خرداد 1399 بازدید : 310

 

آهک کاربرد های متفاوتی دارد و از آن علاوه بر ساختمان سازی در جاده سازی، تولید ملات، تولید و تقویت بتن، تولید سیمان و... استفاده می شود. از آن جایی که آهک از اکسید کلسیم تشکیل شده؛ توانایی ترکیب با سایر اکسیدها را دارد که این متریال ترکیبی قلیایی و بسیار قوی است. آهک پودر سفید رنگی است با وزن بسیار سبک که از استحکام و چسبندگی بالایی برخوردار می باشد. این ماده از جمله مصالح سنتی در ساختمان سازی است که از ترک خوردن بعد از خشک شدن جلوگیری می کند؛ از جمله مصالحی است که در ساختمان سازی از قیمت مناسب تری برخوردار می باشد و انواع مختلفی دارد.


آهک زنده:


در فرآیند حرارت دهی گاز کربنیک از آن جدا می شود و در آخر آهک خالص تر می شود. آهک زنده یا پخته مقاومت خوبی در برابر رطوبت از خود نشان می دهد و اگر با آب ترکیب شود، یک واکنش گرمایی به همراه نور و بخار از خود ایجاد می کند. آهک زنده نیز به عنوان یک افزودنی در تولید در تولید سیمان کاربرد دارد.


آهک دولومیتی:


این آهک دارای مقدار زیادی منیزیم است و از ترکیب، کربنات کلسیم و کربنات منیزیم تشکیل می شود. آهک دولومیتی در ساخت سنگ های تزئینی، تولید کود های کشاورزی، تنظیم PH خاک های زمین کشاورزی و صنایع فولاد سازی استفاده می شود. از جمله ویژگی های این آهک ها می توان به سخت شدن پس از گیرش اشاره کرد. قیمت این آهن نیز نسبت به سایر محصولات مشابه ارزان تر است.


آهک هیدراته:


این ماده ذرات معلق در آب را جذب می کند و به همین منظور در تصفیه ی آب استفاده می شود. آهک هیدراته در صنایع تولیداتی خمیر کاغذ نیز مورد استفاده قرار می گیرد. از قابلیت تنظیم کنندگی PH در تنظیم اسیدیته کاربرد دارد. آهک هیدراته از ترکیب آهک زنده با آب حاصل می شود و ساختار شیمیایی آن با جذب هیدروژن از اکسید کلسیم به هیدروکسید کلسیم به هیدروکسید تبدیل می شود. ساختار این ماده از بور های بی رنگ است و ظاهر آن به پودر سفید رنگ است. آهک هیدراته به نام های دیگری از جمله؛ آهک آب دیده، آهک شکفته و هیدروکسید کلسیم نیز شناخته می شود.


موارد استفاده از آهک:


آهک از جمله ماده ی رسوبی ای است که منشاء شیمیایی دارد و از ناخالصی هایی مانند هیدروکسید، کربنات و اکسید تشکیل شده است. در تولید فولاد، بتن و سیمان استفاده می شود. رنگ آهک خالص سفید است و تغییر رنگی آن به سبب ترکیب مواد دیگر است. از آهک برای پر کردن درزها و به هم پیوستن لایه های خاک استفاده می شود. برای پایدار کردن و تثبیت نمودن کانال ها و زمین بستر راه ها کاربرد دارد. در گچ مکاری باعث افزایش مقاومت و استحکام سازه های گچی می شود.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0