031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

کپ جوشی درز دار
پنج شنبه 10 مرداد 1398 بازدید : 901

کپ جوشی قطعه ای فولادی است که برای مسدود کردن انتهای لوله ها کاربرد دارد. ابعاد و ضخامت این قطعه به ضخامت و سایز لوله ها بستگی دارد. این اتصال جوشی در زمینه های متعددی کاربرد دارد و در صنایع مختلف استفاده می شود. 

 

انواع کپ:

فولادی
استیل
فشار قوی
درز دار
مانیسمان

 

کپ جوشی فولادی:

ماده ی اولیه اتصالات کپ جوشی فولادی از فولاد کربنی، استیل کربن است.
عناصر موجود در فولاد های کربنی شامل مقادیر متفاوتی از کربن، فسفر، گوگرد، و منگنز است. البته در فرآیند تولید آلیاژهای فولادی کربن دار، مقادیری از عناصر ناخواسته مانند اکسیژن، نیتروژن، هیدروژن و عناصر آلیاژی از سنگ معدن یا قراضه های فلزی مانند: مس، نیکل ، قلع، کروم، مولبیدن، آنتیموان و ... وارد ترکیبات شیمیایی آن می گردد.

 

کپ جوشی استیل:

نوع استیل این محصول از ماده اولیه استنلس استیل تهیه می شود و به دلیل ترکیب شیمیایی خود در برابر خوردگی و اکسید شدن مقاومت بالایی دارد. وجود مقادیر زیاد کروم و نیکل در ترکیب شیمیایی فولاد استیل باعث مقاومت بالای این محصول است . عنصر مولبیدن استقامت این نوع فولاد را در برابر دماهای بالا و پایین بالا برد. فولاد استیل یا فولاد ضد زنگ به دلیل داشتن مقادیر کم کربن در عملیات جوشکاری و ماشین کاری به راحتی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

کپ جوشی درزدار:

برای تولید این نوع کپ، ورق را به شکل لوله فرم می دهند و محل درز با جوش به هم متصل می شود. جوشکاری ورق به این صورت است که محل اتصال لبه ها با عبور از میدان الکتریکی و (COIL) محصول بدون الکترود است. ماده ی اولیه آن ورق رول شده به شکل لوله در  می آید و سپس محل ایجاد مقاومت و تولید حرارت ذوب شده به هم جوش داده می شود. در این روش ورق اتصال با الکترود جوشکاری می شود . 
 

 

کپ مانیسمان (بدون درز):

اتصالات فولادی هستند که در فرآیند تولید آنها از انواع جوش فلزات استفاده نمی شود. تفاوت آنها در ماده اولیه محصولات است. در تولید اتصالات مانیسمان از مقاطع فولادی به شکل شمش و به روش حرارت و کشش و غلطک و عبور از زره و همچنین نیرو های گریز از مرکز استفاده می شود .

 

کاربرد کپ فشار قوی:

کپ های فشار قوی در دو نوع فولادی و استنلس تهیه می شوند. این نوع کپ در دو نوع رزوه شده و ساکت ولدینگ موجود است. مدل های ساکت ولدینگ کاملا مشابه مدل های رزوه ای هستند با این تفاوت که در آنها رزوه (دندانه) وجود ندارد و صاف و یکدست هستند. این کپ ها معمولا تحت استاندارد تولید می شوند.
 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

  1. آوا
   آوا سال قبل

   سپاس
   مطلب مفیدی بود

   0