031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

گزارش هفتگی بازار جهانی فولاد 14 تیر 99
شنبه 14 تیر 1399 بازدید : 398


سنگ آهن
در هفته گذشته قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص 62 درصد در چین 100.45 دلار هر تن خشک سی اف آر به ثبت رسید که در مقایسه با یک هفته قبل حدود 4 دلار کاهش داشت.
در بازار صادرات ایران، قیمت سنگ آهن مگنتیت خلوص ۶۱ درصد هفته گذشته از  ۶۱.۴ دلار به ۵۸.۹ دلار  هر تن فوب رسید. سنگ آهن هماتیت صادراتی خلوص  ۶۱ درصد ایران نیز از  ۵۹.۳ دلار به ۵۶.۸ دلار هر تن فوب کاهش پیدا کرد.

 

قراضه
در هفته ای که گذشت میانگین قیمت قراضه وارداتی سنگین 20-80 در ترکیه در 255 دلار هر تن سی اف آر ثابت بود.

قراضه صادراتی سنگین کلاس 2 ژاپن از 229 دلار به 212 دلار هر تن کاهش پیدا کرد. میانگین قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا 8 دلار ارزانتر شد و 257 دلار هر تن سی اف آر شنیده شد. در بازار داخلی آمریکا قراضه خرد شده از 255 دلار به 247 دلار هر لانگ تن کاهش داشت.
 

بیلت
بیلت صادراتی سی آی اس هفته گذشته را در میانگین قیمت ۳۶۵ دلار هر تن فوب به پایان برد که تا ۳ دلار افت هفتگی داشت.
بازار بیلت ترکیه همچنان فعالیت کمی داشت البته بهبود تقاضای داخلی میلگرد کمی بازار را بهبود داد. بیلت سی آی اس ۳۸۰ تا ۳۸۵ دلار هر تن سی اف آر ترکیه و ثابت ماند. بیلت صادراتی ترکیه ۵ تا ۱۰ دلار ارزان تر شده و ۳۸۰ تا ۳۸۵ دلار هر تن فوب به ثبت رسید. 
هفته گذشته در بازار واردات بیلت جنوب شرق آسیا قیمت ۴۰۰ تا ۴۰۸ دلار هر تن سی اف آر  و در ثبات نسبی بود. قیمت بیلت ایران فوب ۳۷۰ دلار پیشنهاد شده ولی یک محموله در قیمت کمتر از آن معامله شده است.

 

مقاطع
هفته گذشته میلگرد صادراتی سی آی اس از ۴۰۰ تا ۴۱۵ دلار به ۴۰۰ تا ۴۱۰ دلار هر تن فوب رسید. در ترکیه قیمت پیشنهادی صادراتی از  ۴۱۰ تا ۴۱۵ دلار به ۴۰۷ تا ۴۱۵ دلار  هر تن فوب رسید.
در جنوب شرق آسیا میلگرد وارداتی ۱۰ دلار بهبود داشت و ۴۲۵ دلار  هر تن سی اف آر شنیده شد. در چین قیمت میلگرد صادراتی ۳ دلار افت داشت و ۴۵۷ دلار هر تن فوب شد. در بازار داخلی اروپا میلگرد ۴۳۰ یورو هر تن درب کارخانه و در ثبات بود. در بازار امریکا نیز میلگرد در  ۵۸۰ دلار هر شورت تن بدون تغییر باقی ماند.

 

ورق
ورق گرم صادراتی سی آی اس در هفته ای که گذشت از  ۴۰۵ تا ۴۱۰ دلار به ۴۰۰ تا ۴۱۵ دلار  هر تن فوب رسید. فعالیت بازار ورق ترکیه همچنان ضعیف بود. ورق گرم وارداتی در ترکیه ۴۲۵ تا ۴۳۰ دلار هر تن سی اف آر بود. 
میانگین قیمت ورق گرم صادراتی در چین نیز 4 دلار کاهش یافت و 441 دلار هر تن فوب شد. ورق گرم وارداتی  در جنوب شرق آسیا در ثبات نسبی بود و 440 تا 445 دلار هر تن سی اف آر به ثبت رسید.
ورق گرم در بازار داخلی اروپا 4 یورو بهبود داشت و 401 یورو هر تن درب کارخانه به ثبت رسید. در بازار آمریکا نیز ورق گرم از 483 دلار به 475 دلار هر شورت تن درب کارخانه کاهش یافت.

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0