031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

گزارش هفتگی بازار جهانی فولاد 8 تیر 99
یکشنبه 8 تیر 1399 بازدید : 237

 

سنگ آهن
در هفته ی گذشته آخرین قیمت سنگ آهن وارداتی خلوص 62 درصد در چین 104.60 دلار هر تن سی اف آر به ثبت رسید که در مقایسه به هفته گذشته کمتر از 2 دلار رشد داشت. البته آخر هفته قیمت ثابت ماند. نگرانی ها در مورد عرضه برزیل ادامه دارد زیرا رتبه دوم مبتلایان به کرونا را در دنیا دارد.
در بازار صادرات ایران، قیمت سنگ آهن مگنتیت خلوص 61 درصد هفته قبل بیش از 6 دلار افت داشت و از 67.7 دلار به 61.4 دلار هر تن فوب رسید. سنگ آهن هماتیت صادراتی خلوص 61 درصد ایران نیز از 65.6 دلار به 59.3 دلار هر تن فوب رسید.

 

قراضه
در هفته ای که گذشت متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین ۲۰-۸۰ در ترکیه تا ۱۰ دلار افت داشت و ۲۵۵ دلار هر تن سی اف آر شد. انتظار می رود معاملات در همین محدوده ۲۵۰ تا ۲۶۰ دلار نهایی شوند چون عرضه و تقاضا در توازن نسبی است.

هفته گذشته قراضه صادراتی سنگین کلاس ۲ ژاپن از ۲۴۸ دلار  به ۲۲۹ دلار هر تن فوب کاهش یافت. متوسط قیمت قراضه وارداتی سنگین در شرق آسیا ۱۶ دلار ارزان تر شده ۲۶۵ دلار هر تن سی اف آر شنیده شد. در بازار داخلی امریکا قراضه خرد شده بیش از ۱۰ دلار افت داشته ۲۵۵ دلار هر لانگ تن به ثبت رسید.

 

بیلت
بیلت صادراتی سی آی اس هفته گذشته را در متوسط قیمت ۳۶۸ دلار هر تن فوب بدون تغییر به پایان برد. تقاضا در آسیا کاهش داشت و پیشنهاد برخی عرضه کننده ها از ۳۸۰ دلار یک هفته قبل به ۳۶۵ دلار هر تن فوب هم رسیده بود.
در ترکیه هم بازار بیلت نزولی بود چرا که بازار قراضه آن روندی منفی در پیش گرفته است. بیلت داخلی ۵ دلار ارزان تر شده  و ۳۹۰ تا ۴۰۰ دلار هر تن درب کارخانه به ثبت رسید. پیشنهاد های وارداتی نیز ۳۸۰ تا ۳۸۵ دلار هر تن سی اف آر شنیده شد که تا ۱۰ دلار افت داشت.
هفته گذشته در بازار واردات بیلت جنوب شرق آسیا قیمت ۴۰۰ تا ۴۰۵ دلار هر تن سی اف آر  و بدون تغییر ماند. چینی ها در کمتر از ۳۹۰ دلار هر تن سی اف آر درخواست خرید می دادند و پایان هفته هم به دلیل تعطیلات رسمی در بازار نبودند.

 

مقاطع
میلگرد صادراتی سی آی اس از 410 تا 425 دلار به 400 تا 415 دلار  هر تن فوب رسید. بازار میلگرد ترکیه نیز فعالیت آنچنانی نداشت. قیمت پیشنهادی صادراتی از 420 تا 425 دلار به 410 تا 415 دلار هر تن فوب رسید.
در جنوب شرق آسیا میلگرد وارداتی  ۱۰ دلار بهبود داشت و ۴۱۵ دلار  هر تن سی اف آر شنیده شد. در چین قیمت میلگرد صادراتی ۴۶۰ دلار هر تن فوب و بدون تغییر ماند.در بازار داخلی اروپا میلگرد ۱۵ یورو افت داشت و ۴۳۰ یورو هر تن درب کارخانه ثبت شد. در بازار امریکا نیز میلگرد در  ۵۸۰ دلار هر شورت تن بدون تغییر باقی ماند.

 

ورق
ورق گرم صادراتی سی آی اس در هفته ای که گذشت در 405 تا 410 دلار هر تن فوب در ثبات بود. فعالیت بازار ورق ترکیه همچنان ضعیف بود و خریداران تمایلی به معامله در قیمت های فعلی ندارند. ورق گرم سی آی اس 425 تا 435 دلار هر تن سی اف آر ترکیه و بدون تغییر ماند. در بازار داخلی آن نیز ورق گرم 450 تا 460 دلار هر تن درب کارخانه بود.
میانگین قیمت ورق گرم صادراتی چین نیز رشد 3 دلاری داشت و 445 دلار هر تن فوب شد. ورق گرم وارداتی در جنوب شرق آسیا از 440 دلار به 442 تا 445 دلار هر تن سی اف آر رسید. در بازارهای داخلی اروپا ورق گرم با 1 یورو افت 397 یورو هر تن درب کارخانه به ثبت رسید. در بازار آمریکا نیز ورق گرم 14 دلار ارزان شده و 483 دلار هر شورت تن درب کارخانه به ثبت رسید.

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0