031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

2 واحد فرآوری تولید شمش طلا در آذربایجان غربی راه اندازی شد
ﺳﻪ شنبه 23 دی 1399 بازدید : 157

 

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: طی امسال 2 واحد فرآوری تولید شمش طلا در استان راه‌اندازی شده تا محصولات تولیدی در استان به صورت فرآوری شده وارد بازار شود.

 

پریسا عابدپور روز سه‌شنبه در گفت و گو با برخی خبرگزاری ها با اشاره به اینکه برای راه‌اندازی این واحدها بیش از 20 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری شده، اظهار داشت: این واحدهای فرآوری با ظرفیت تولید 600 کیلوگرم شمش طلا و زمینه ایجاد اشتغال 81نفر در استان احداث و وارد مراحل تولید شده‌است.

وی با اشاره به راه‌اندازی واحد تولیدی سیلیس نشور و میکرو سیلیس در استان بیان کرد:  ظرفیت این واحد سه هزار تن در سال است و زمینه اشتغال 10 نفر را فراهم کرده است. .

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی گفت: این واحدهای فرآوری با هدف جلوگیری از خام فروشی مواد معدنی، ایجاد زمینه اشتغال و همچنین بهره برداری اصولی از ظرفیت معادن انجام می‌شود.

 

عابدپور از جذب و تخصیص 15 درصد از سهم کل حقوق دولتی جهت ایجاد زیرساخت‌ها به مبلغ 15 میلیارد ریال برای شهرستان تکاب طی سال جاری خبر داد و اضافه کرد: بخشی از این حقوق دولتی برای توسعه زیرساخت‌های این شهرستان هزینه شده است.

وی تاکید کرد: واحدهای معدنی و صنایع معدنی در استان برای 23 هزار و 865 نفر به صورت مستقیم زمینه اشغال را فراهم کرده‌اند.

وی ادامه داد: در استان 494 معدن دارای پروانه بهره برداری معتبر با ظرفیت استخراج بیش از 16 میلیون تن در سال و ذخیره قطعی یک هزار و 222 میلیون تن وجود دارد که زمینه اشتغال مستقیم را برای 5 هزار و 207 نفر فراهم کرده است.

در راستای جلو گیری از خام فروشی مواد معدنی استان و ایجاد ارزش افزوده مواد معدنی در داخل استان 665 واحد فرآوری مواد معدنی در حال فعالیت هستند و برای راه اندازی این واحدها 13 هزار و 869 میلیارد ریال سرمایه گذاری انجام شده است که برای 18هزار و 658 نفر زمینه اشتغال مستقیم فراهم شده است.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0