بی کیفیت ترین میلگرد ایران

از آنجایی که میلگرد در بازار ساختمانی ایران از اهمیت ویژه ای برخوردار است، کارخانه‌های بسیاری در ایران به تولید میلگرد پرداخته‌اند. این کارخانه‌ها انواع میلگرد را با کیفیت و استاندار بالا تولید می‌کنند که به جرئت می‌توان گفت که اکثر این کارخانه‌ها میلگرها را همتراز و برابر با استانداردهای جهانی تولید می‌کنند. بنابراین به سادگی می‌توان به کیفیت آن‌ها اعتماد کرد. در این مقاله شما را با نحوه تشخیص میلگردهای تقلبی از اصلی آشنا خواهیم کرد. پس در ادامه با ما همراه باشید.

مشخصات میلگرد بی کیفیت کدام است

میلگردها معمولا به دو شکل میلگرد ساده و میلگرد آجدار تولید می‌شوند که با بررسی یک سری نکات می‌توان باکیفیت یا بی‌کیفیت بودن میلگرد را تشخیص داد. یکی از اصلی‌ترین نکاتی که باعث بی‌کیفیت بودن میلگردها می‌شود، تبعیت نکردن از استانداردهای جهانی در هنگام ساخت میلگردها است که کارخانه‌ها بدون در نظر گرفتن اصول اولیه ساخت و عدم استفاده از مواد اولیه مرغوب، وزن استاندارد، درصد ترکیب مواد اولیه و ... اقدام به تولید میلگرد می‌کنند. در زیر نکاتی را برای تشخیص ساده‌تر میلگرد باکیفیت از بی‌کیفیت مطرح کرده‌ایم:

  • اولین و مهم‌ترین اصل در خرید میلگرد خرید از یک تولیدکننده معتبر است. بالا بودن سابقه کار و شناخته شده بودن کارخانه تولیدی میلگرد اولین اصل در خرید یک میلگرد با کیفیت است.
  • هر کارخانه برای تولیدات خود از علائم اختصاری مختص خود استفاده می‌کند، که این علائم باید به صورت برجسته بر روی میلگردهای تولیدی حک شده باشد. علائم میلگردهای تقلبی و بی‌کیفیت به صورت دستی بر روی میلگردها حک می‌شوند. بنابراین اگر در هنگام خرید به این علائم توجه کنید، می‌توانید به سادگی از خرید محصولات تقلبی جلوگیری کنید.

مشخصات میلگرد بی کیفیت کدام است 

  • یکی دیگر از روش‌های ساده‌ای که به واسطه آن می توان به تقلبی بودن میلگرد پی برد، پلاک شناسایی است که به عنوان نماد و هویت روی بندل وجود دارد. این پلاک به شکل برچسب یا یک ورق فلزی بر روی میلگرد نصب می‌شود که اطلاعاتی همچون تاریخ تولید، وزن بندل، گرید، شماره شناسایی و ... را شامل می‌شود.
  • یکی دیگر از نکات حائز اهمیت رنگ میلگرد است. اغلب میلگردهای با کیفیت و مرغوب دارای رنگ تیره و مشکی هستند. اگر میلگردهایی که تهیه می‌کنید در اثر باران و رطوبت دچار تغییر رنگ شده باشند، دقت کنید که مدت زیادی از این امر نگذشته باشد چراکه ممکن است زنگ زدگی به عمق پروفیل وارد شده باشد و باعث ایجاد مشکل در کار شود.
  • یکی دیگر از نکات بسیار پراهمیت در تشخیص میلگرد باکیفیت وزن میلگرد است. اگر وزن میلگردها از استاندارد جهانی پیروی نکرده باشد مشکلات زیاد و خسارات جبران ناپذیری را به همراه خواهند داشت. مرجع وزنی میلگرد جدول اشتال میلگرد است که کارخانه‌های معتبر در کل جهان میلگردهای خود را با توجه به این جدول تهیه می‌کنند. شما می توانید جدول اشتال میلگرد ساده و آجدار را در آهن پویا مشاهده کنید.
  • در هنگام خرید یک برگ آنالیز به مشتری تحویل می‌شود که این برگه شامل درصد ترکیبات میلگرد، استحکام کششی، میزان طول و وزن و اطلاعات واجبی است که در رابطه با میلگرد باید بدانید. تحویل گرفتن این برگه در هنگام خرید نیز یکی دیگر از راه‌های تشخیص میلگرد اصل می‌باشد.

 مراقب میلگرد‌های تقلبی بی‌کیفیت باشید

مراقب میلگرد‌های تقلبی بی‌کیفیت باشید

امروزه میلگردها تبدیل به یکی از اصلی‌ترین بخش‌های ساختمان‌سازی شده‌اند و از همین نظر خرید و فروش میلگرد از سود قابل توجهی برخوردار است؛ تا جایی که نوسانات قیمت میلگرد می‌تواند به سادگی قیمت نهایی ساختمان یا سازه را تغییر دهد. از همین رو افراد سودجو برای دستیابی به منافع خود اقدام به خرید و فروش محصولات بی کیفیت و تقلبی می‌کنند تا با کم کردن هزینه های اولیه و پایین آوردن هزینه‌های ساختمان بتوانند سود خود را در هنگام فروش افزایش دهند. همچنین متاسفانه قیمت پایین میلگرد می‌تواند عده‌ای از خریداران کم اطلاعات را وسوسه کند. اما لازم است بدانید که استفاده از میلگردهای بی‌کیفیت در ساختمان، علی‌الخصوص برج‌ها و آسمان خراش‌ها می‌تواند در صورت وقوع زلزله باعث تخریب کلی ساختمان شده و خسارات جانی و مالی جبران ناپذیری را به وجود آورد. بنابراین همیشه در خرید میلگرد دقت و توجه بالایی داشته باشید.
ما در آهن پویا متخصصان خبره‌ای را برای معرفی بهترین، کاربردی‌ترین و مرغوب‌ترین محصولات به شما قرار داده‌ایم. و بدون شک یکی از اصلی‌ترین اهداف آهن پویا ارائه مرغوب‌ترین و باکیفیت‌ترین میلگردها به شماست عزیزان است تا با اعتماد کامل بتوانید به ساخت و ساز بپردازید.

نوشتن دیدگاه
ارسال سریع و تحویل فوری
ضمانت خرید کالا
مشاوره رایگان خرید
پرداخت امن و مطمئن