031 - 910 - 100 - 30     031 - 3202     021 - 910 - 100 - 30

بورس کالا ، مقاطع فولادی
چهارشنبه 3 دی 1399 بازدید : 166

 

رضا شهرستانی عرض کرد :  بهترین راه و روش اقتصاد در دنیای آزاد که باید عرضه و تقاضا در راستای یکدیگر وجود داشته باشند فراهم کردن شرایط برای عرضه محصولات در بازار است. هر نوع دستور، امضاء طلایی و ایجاد رانت در صنعت است که در نهایت فساد را تایید می کند.

او با اشاره به اینکه وزارت صمت مسیر اشتباهی را برای صنعت فولاد در نظر گرفته است گفت : این که در چند ماه گذشته تصمیمات متفاوتی از سوی وزارت صنعت برای صنعت فولاد اتخاد شده به ضرر این صنعت است .

آنچه که در شیوه نامه به آن اشاره شده است عرضه تمامی محصولات در بورس کالا است که ما از آن استقبال می کنیم چراکه شفاف سازی هدف اصلی بازار است؛ بنابراین نباید هیچ نوع دخالتی در قیمت گذاری یا ابطال باشد.

شهرستانی افزود : عرضه محصولات در بورس کالا رقابت سالمی را ایجاد می کند از سوی دیگر صنعت فولاد در شرایط فعلی صنعت رو به افزایش در بخش صادرات کشور با توجه به مشکلات حاصل از تحریم و پاندمی کرونا است ؛ بنابراین با توجه به پتانسیل این صنعت باید اجازه داد تا عرضه به میزان نیاز در کشور انجام شده و مازاد تولید هم صادر شود.

عضو هیئت مدیره انجمن تولیدکنندگان فولاد با تاکید بر عرضه کالاهای استاندارد و مصرف عموم در بورس اظهار داشت :  آن دسته از کالاهایی که مصرف عمومی در صنعت فولاد دارد باید در بورس کالا عرضه شود و تا زمانی که ظرفیت داخلی تکمیل نشده باید از آن حمایت کنیم و نباید صادر شود باید محصولات فولادی را به مقداری در بورس عرضه کنیم که به آن نیاز است ؛ اما در خصوص کالاهای خاص باید به صورت مچینگ و کشف قیمت توسط بورس کالا نسبت به مقدار و تغییرات و گزارش هایی که به وزارتخانه ارائه می شود در مورد آن تصمیم گیری کرد.

 

 

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0