031 - 910 - 100 - 30     021 - 910 - 100 - 30

الکترود جوشکاری نانو
ﺳﻪ شنبه 2 اردیبهشت 1399 بازدید : 531

این محصول پرطرفدار در شرکت های صنعتی با استفاده از ذرات نانو برای الکترودهای جوشکاری با پوشش قلیایی عرضه شده است. این الکترود ها مقاومت خوبی در برابر جذب رطوبت دارند. ترکیب هیدروژنی از جمله نقص هایی است که در جوشکاری محسوب می شود و اغلب در منطقه ای که جوشکاری حرارت داده می شود ایجاد می شود. بنابراین کیفیت ناحیه ی جوشکاری را به شدت کاهش می دهد که می تواند خدمات جبران ناپذیری را به جوشکاری در آن ناحیه وارد کند.
وجود رطوبت از جمله عواملی است که می تواند نقص هایی را در جوشکاری به وجود آورد که این رطوبت ایجاد شده در الکترود قلیایی حاصل می شود. از این رو تولید الکترود های مقاوم به رطوبت از دغدغه هایی به شمار می رود که شرکت های تولید کننده در تلاش هستند تا این نیاز و دغدغه را برطرف سازند. برای تولید الکترود ها مخلوط کردن مواد اولیه از اقدام هایی است که با اضافه کردن ذرات نانو چسب می شود و این چسب حاوی ماده ی نانو، به مخلوط خشک اضافه می شود؛ درنهایت با آن ترکیب شده و با اکسترود که همان مخلوط نهایی است بر روی مغزی فولادی الکترود، روکش دار می شود. در صورت پخت، الکترود به کوره برده می شود و در نهایت محصول آماده ی عرضه به مصرف کنندگان می باشد.
ماده ی نانو افزوده شده با انجام پیوند شیمیایی با پیوند های مولکولی موجود در چسب سبب می شود تا پیوندهای آزاد شده حذف شوند و از این طریق جذب هیدروژنی دیگر صورت نپذیرد؛ بنابراین این روکش الکترود در برابر جذب آب مقاوم هستند. الکترود های قلیایی استحکام بیشتری دارند و الکترود های مورد استفاده در فولادهای زنگ نزن در ساخت تجهیزات و سیستم های لوله کشی، صنایع نفت و گاز، پتروشیمی، صنایع سیمان، کشتی سازی و سازه ها کاربرد فراوانی دارد.

 

آهن پویا

آهن پویا

آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

به اشتراک بگذارید

دیدگاه

0