30 100 910 - 021

30 100 910 - 031

صداقت - کیفیت - رضایتمندی مشتری

انواع ورق های فولادی
پنج شنبه 19 تیر 1399 بازدید : 220


امروزه عمده ی محصولات فولاد به صورت ورق می باشد. که این ورق ها هرکدام انواع مختلفی دارندو در جهت اهداف خاصی استفاده می شود. ورق های فولادی هرکدام در بخش های مختلفی از صنعت ساخت وساز به کار برده می شوندو مشخصات و ویژگی های فیزیکی ساختاری متفاوتی را شامل می شوند. ورق های فولادی هرکدام کاربرهای مخصوص به خود را دارند. در مطلب زیر می خواهیم به بررسی دو ورق عمده و پرکاربرد در صنعت فولادسازی بپردازیم.
ورق سیاه و کاربردهای آن:
ورق گرم یا ورق سیاه که در صنعت فولاد سازی به دوگونه ی صنعتی و معمولی تقسیم می شود کاربردهای مختلفی دارد. شاخص این ورق با نام St می باشد و اندازه های استاندارد آن از 33 St تا 52 St تولید می شود. نام گذاری این ورق ها به دلیل مقدار مصرف کربن است که در نتیجه میزان مصرف کربن انعطاف پذیری این ورق کمترخواهد شد. این ورق از جمله پرکاربردترین ورق در صنعت فولاد می باشد و درصنعت ساختمان سازی ، تانکرسازی ، خودروسازی ، مخازن خاص ، کشتی سازی و صنایع سنگین فلزی می باشد. رایج ترین نوع ورق سیاه از نظر کیفیت ورق St37 می باشدکه از نظر سختی و منعطف بودن درجه متوسط قرار دارد. بیشترین کاربرد ورق های سیاه در اسکلت سازی – سوله سازی و مصارف ساختمانی است. ورق سیاه صنعتی نیز در مصارف و پروژه های صنعتی از قبیل سد سازی ، پروژه های پتروشیمی ، مخزن سازی و .... استفاده می شود.
ورق های روغنی :
ورق سرد یا روغنی که با استفاده از تکنولوژی نورد سرد از دیگر محصولات پرکاربرد ورق می باشد.در فرآیند ساخت ورق های روغنی ورق با ضخامت بالا توسط نورد به ضخامت های پایین تری تبدیل می شود. به همین دلیل چون در این فرآیند از نورد سرد استفاده می شود کیفیت ظاهری این ورق ها نیز بسیار بالا می باشد.ورق های روغنی با توجه به به نوع آلیاژ و فرآیند عملیات حرارت دهی به چندین دسته ی کلی تقسیم بندی می شوند. ورق های معمولی مثل St2 ، ورق های نیمه کشش مثل St13 این ها نمونه هایی از ورق های روغنی می باشند. ضخامت ورق های روغنی معمولا بین 3 دهم میلی متر یا 3 میلی متر می باشد. می توانیم بگوییم ورق های روغنی چدن پایه ی تولید ورق های گالوانیزه حساب می شود. از جمله پرکاربردترین ورق در صنعت فولاد شناخته می شود.

  آهن پویا

  آهن پویا

  آهن پویا با بیش از یک دهه تجربه پر فروش، پایبند به اصول حرفه ای و اخلاقی در عرصه خرید و فروش در مرزهای داخلی و خارجی یاری گر شما در صنعت فولاد است

  به اشتراک بگذارید

  دیدگاه

   0